Nerede - Nasıl Gidilir

Zigana Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir?

Zigana Kayak Merkezi, Karadeniz bölgesindeki ulaşımı kolay kayak merkezlerinden biridir. Doğu Karadeniz bölgesinde ziyaret edebileceğiniz kayak merkezlerini görmek isterseniz Gümüşhane sınırında bulunan Zigana Kayak Merkezi’ni tercih etmenizi öneririz.

Kayak pistlerinin çoğu ormanlıktır, bu nedenle yeşil kayak pistleri aynı zamanda ciğerlerinize oksijen soluyacağınız yerlerdir. Kayak merkezindeki kar kalınlığı 11 cm ile 150 cm arasında değişiyor. Kar kalınlığı sezon boyunca sabit olduğu için sezon boyunca istediğiniz zaman kayak merkezine gelebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Ulaşım Rehberini inceleyebilirsiniz…

Zigana Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Kayak merkezi 843 kişilik kapasiteye sahiptir. Tesisin uzunluğu 661 metre olduğundan rahat bir kayak deneyimi yaşayacağınız söylenebilir. Zigana Kayak Merkezi’nde sezon ne zaman başlıyor diye merak ediyorsanız, merkezin ocak ayı sonunda açıldığını söyleyebiliriz.

Sezon mart ayının sonuna kadar sürer ve kar miktarı aynı kalır, bu nedenle kış sonuna kadar kayak yapabilirsiniz. Ayrıca yoğunluğun çoğunlukla sömestr tatili olan ocak sonu ile şubat ortası arasında olduğunu unutmayın.

Türkiye’den ve yurt dışından birçok turisti kendine çeken birbirinden güzel kayak merkezleri, yeşillikleri ile görenleri büyülüyor. Doğa ile iç içe bir kış kaçamağı planlıyorsanız, Gümüşhane’de bulunan Zigana Kayak Merkezi’ni kesinlikle tercih edebilirsiniz.

Eşsiz bir güzelliğe sahip olduğu söylenebilecek bu kayak merkezinde kayak malzemeleri de bulunuyor, bu sayede malzemelerinizi buradan temin edebilirsiniz. Ayrıca kayakta iyi olmayanlar için de kayak merkezinde kurslar var. Profesyonellerden alınan bu dersler sayesinde kayak yapmayı daha iyi öğrenebilirsiniz.

Zigana Kayak Merkezi Pistinin Özellikleri

zigana_kayak-merkezi-ulasim
Zigana Kayak Merkezi
  • Pist yüksekliği 1900-2500 metre arasındadır.
  • Bir adet teleski mevcuttur.
  • Baby lift tesisi vardır.
  • Pist genişliği 100-200 metre arasında değişmektedir.
  • Pistlerin zorluk derecesi orta-zor arasındadır.
  • Doğayla iç içe olan az sayıdaki kayak merkezlerinden biridir.

Zigana Kayak Merkezi Konaklama

Konaklama kayak merkezinde mevcuttur. Bunlardan biri olan bu tesis kayak merkezinin adını taşıyor. Bu nedenle önceden rezervasyon yaptırırsanız, otel müsaitliği endişesi duymadan kayak merkezinde bir gece konaklayabilirsiniz.

Isıtma sistemi sorunsuzdur, güvenle kullanabilirsiniz. Müzik hizmetleri bulunan bir eğlence tesisidir, bu nedenle dileyenler gönül rahatlığı ile eğlenceye katılabilir.

Zigana Kayak Merkezi’ne turlar günübirlik yapılıyor, yani Gümüşhane ve Trabzon’da yaşıyorsanız bu turlara katılabilir ve kayak merkezinde harika vakit geçirebilirsiniz.

Zigana Kayak Kiralama Ücreti 2023

Zigana Kayak Merkezi’nde her türlü kayak aleti ve ekipmanını kiralama imkânı bulunmaktadır. Kayak kiralama ücretleri; malzemenin kalitesine, yeni-eski olma özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. 2023 ortalama kayak kiralama ücretlerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.

Kayak takımı kiralama: 150 TL
Snowboard kiralama: 150 TL
Günlük kızak kiralama: 50 TL

 

Zigana Kayak Merkezi Nerede?

Zigana Kayak Merkezi; Karadeniz bölgesinin en popüler kayak merkezlerinden biridir. Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan kış yağışlarının bol olduğu bir bölgedir. Bu kayak merkezi Karadeniz bölgesinde Gümüşhane ili Torul ilçesi sınırlarında yer alır.

Zigana Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

zigana_kayak-merkezi-nerede
Zigana Kayak Merkezi

Kayak merkezinin Gümüşhane’ye uzaklığı 40 km’dir. Zigana Geçidi’nin doğu tarafında yer alan Zigana Kayak Merkezi, geçide 3 km uzaklıktadır.

Trabzon üzerinden merkeze uçarsanız havalimanına sadece 60 km olduğunu söyleyebiliriz. Trabzon Havalimanı’ndan gelen yol çok açık ve ulaşımı kolay diyebilirim.

Rahat bir rota olduğu söylenebilecek Zigana Kayak Merkezi, özel araç ya da otobüs ile gidebileceğiniz bir noktada bulunuyor. Gümüşhane’den hareket eden bir tur otobüsü gezinizi tamamlamanızı ve çok kısa sürede kayak merkezine ulaşmanızı sağlayacaktır.

Trabzon Havalimanı’ndan da servisler kalkmaktadır. Trabzon Gümüşhane üzerinden gelirseniz Zigana Yaylası’na giden yolu takip ederek kayak merkezine ulaşabilirsiniz.

Kapanış

Son yıllarda Türkiye’de kış turizminin yaygınlaşmasıyla birlikte kayak merkezlerine olan ilgi de artıyor. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte kış tatilinizi doğada geçirmek istiyorsanız, o zaman kesinlikle Karadeniz bölgesinde bulunan Zigana Kayak Merkezi ilk tercihiniz olmalıdır.

Eğer daha önce bu kayak merkezine geldiyseniz deneyimlerinizi, anılarınızı ve görüşlerinizi bizimle paylaşmak için aşağıda bulunan yorum kısmını kullanabilirsiniz. Böylelikle ilk defa gidecek olan okurlarımıza rehberlik edebilirsiniz. Ayrıca, anılar paylaştıkça çoğalır. Sevgiyle ve seyahatlerle kalın, iyi tatiller 😊

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu