Nerede - Nasıl Gidilir

Yalıkavak Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Magazin programlarının vazgeçilmezi Yalıkavak’ın ünlü şehri Bodrum’u eminim çoğunuz duymuşsunuzdur. Gezilmesi gereken en popüler yerlerden biri olan Yalıkavak, ünlü plajları, muhteşem marinaları ve popüler tatil köyleriyle gerçekten harika bir yerdir. Bodrum’un en lüks bölgesi Yalıkavak bence kesinlikle keşfedilmesi gereken bir yer.

Bugünlerde birçok Bodrum ziyaretçisinin gözdesi olan Yalıkavak bölgesi, birbirinden güzel kumsalları ve eşsiz tarihi mimarisiyle sık sık ziyaret ediliyor. Öncelikle yel değirmenleri, marinalar ve badanalı evlerden oluşan bir tatil beldesi olan Yalıkavak’ta halk plajları da dahil olmak üzere dokuz mavi bayraklı plaj bulunuyor.

Babadağ Teleferik Ulaşım Rehberini inceleyebilirsiniz…

Yalıkavak Halk Plajı Eşsiz Özellikleri

yalikavak-halk-plaji-2
Yalıkavak Halk Plajı

Bodrum’un kuzeyinde yer alan Yalıkavak Halk Plajı rüzgarlıdır ve yelken, rüzgâr sörfü gibi sporlar için idealdir. Aynı zamanda Yalıkavak, bu sporları yapabileceğiniz birçok merkez ve marina olduğu için oldukça popüler bir turizm merkezidir.

Yalıkavak’ın halk plajı 200 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde olup, bölgede çok sayıda otel ve mağazanın bulunduğu plajlar bulunmaktadır. Bu nedenle bu şirket plajlarında denize girmek ve güneşlenmek için ücret ödeyebilir ya da ücretsiz olarak denize girmek ve güneşlenmek için halk plajlarını tercih edebilirsiniz.

Yalıkavak Halk Plajı’nın suyu o kadar temiz ve berraktır ki, Bodrum’un en sıcak günlerinde bile su serinlik hissi verir. Aynı zamanda ılık bir meltem eşliğinde dinlenmek isteyenler için de çok güzel bir yer.

Hayat kurtaran hizmetler sunulur ve plajlar, genellikle rüzgârlı ve dalgalı sularda olmak üzere düzenli olarak korunur ve temizlenir.

Yalıkavak Halk Plajı Giriş Ücretleri

yalikavak-halk-plaji-1
Yalıkavak Halk Plajı

Yalıkavak halk plajı statüsünde olduğu için ücret ödemenize gerek yok. Hatta belediyenin ücretsiz şemsiye ve şezlong hizmeti sayesinde pek çok ihtiyacınız ücretsiz olarak karşılanmış olacak. Ancak plajda duş bulunmadığını da belirtmekte fayda var.

Yalıkavak Halk Plajı Nerede?

Yalıkavak, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Bodrum merkeze uzaklığı yaklaşık 18 km’dir. Buraya gelmek için önce Bodrum’a gitmelisiniz. Bodrum’a hava veya kara yoluyla ulaşabilirsiniz. Bodrum Milas Havalimanı ve Bodrum Otogarı’ndan şehre servisler sağlanmaktadır.

Yalıkavak Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Havalimanına 45 km, merkeze 1 km uzaklıkta bulunan Yalıkavak Halk Plajı’na hem toplu taşıma hem de özel araçlarla rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor.

Araba ile gelirseniz merkezden Yalıkavak istikametine doğru araçla gelirseniz ortalama 5 dakikada plaja ulaşırsınız.

Toplu taşımayı tercih ederseniz merkezden Yalıkavak minibüsüne binerek plaja ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda merkezden plaja yürüyerek 15-20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Kapanış

Yalıkavak Halk Plajı 7’den 70’e herkesin gidip yüzmesi ve güneşlenmesi gereken bir yer. Kumsaldaki ince kumu ayaklarınızı rahatlatırken denizin hoş ritmi ruhunuzu dinlendirecek.

Eğer daha önce buraya geldiyseniz deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için aşağıda yer alan yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Bu sayede, ilk kez gidecek olan okurlarımıza da yardımcı olabilirsiniz. Musmutlu tatiller dileriz. 😊

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu