Gezi Rehberi

Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı

Ulubey Kanyonu Tabiat Parkı, ABD’deki Grand Canyon’dan (Büyük Kanyon) sonra 77 km’lik uzunluğuyla dünyanın en uzun ikinci kanyonudur. Uşak ilinin Ulubey ilçesinde yer alan Ulubey Kanyonu 45 km uzunluğa, 170 metre derinliğe sahiptir. 27 Haziran 2013 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından tabiat parkı ilan edilmiştir.

Ulubey’de yer alan bu muhteşem güzellikteki kanyon, Uşak’a yaklaşık olarak 30 km uzaklıkta bulunmakta olup içerisinde bulunan cam teras ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Cam teras 150 metre yükseklikte olup uzunluğu 12 metre genişliği ise 14 metredir. Cam teras için kişi başı ücret 10 TL’dir.

Ulubey Kanyonu Ziyaretçi Yorumu

Dünyanın ikinci büyük kanyonu özelliği taşıyan Ulubey kanyonu seyir terasında yürümek aşağıdaki derinliği görünce heyecan verici müthiş bir manzara. Kanyon şekil olarak çok etkileyici, isterseniz patika yoldan aşağıya yürüyüş yaparak inebilirsiniz.

Kanyon içinde restoran, kafe, tuvalet ve alışveriş yerleri var. İsterseniz “ters ev” şeklinde yapılmış ilginç ve eğlenceli yapıyı gezebilirsiniz.(10 TL) Doğa severlerin ziyaret etmesi gereken bir kanyon ve bu güzelliğe sahip çıkmalıyız. Cam teras giriş ücreti 10 TL.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu