Nerede - Nasıl Gidilir

Tuzburnu Koyu Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Tuzburnu Koyu, Çanakkale Bozcaada’daki serbest doğal kamp alanlarından biridir. Köpüklü denizde yüzebilir veya doğada kamp yapabilirsiniz.

Bozcaada Tuzburnu Koyu en güzel koylardan ve kamp alanlarından biridir. Berrak su, gerçek bir akvaryumda yüzüyormuş gibi hissetmenizi sağlar. Sualtı dünyasını daha derinlemesine keşfetmek isteyenler için bir cennet.

Koy pürüzsüz su, temiz ve sığdır. Çocuklar için uygun koylardan biridir. Sahili kum ve yer yer çakıllarla kaplı olan koy, hafta içi bile kalabalık. Birçok çocuklu ailenin ziyaret ettiği bölgelerden biridir.

Hazırsanız; Tuzburnu Koyu nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti ve daha fazlası hakkında bilgi vereceğiz. Okuduktan sonra valizinizi hazırlayarak bu cennet koya gitmek için can atacaksınız. 😊

Bozukkale Koyu Ulaşım Rehberini inceleyebilirsiniz…

Tuzburnu Koyu Hakkında Bilgi

tuzburnu-koyu-nerede
Tuzburnu Koyu

Tuzburnu Koyu, Bozcaada’nın güzelliğini keşfederken huzurun tadını çıkarabileceğiniz bir kamp alanı olarak seçilebilir. Koy çevresindeki yerleşimlerin sınırlı olması nedeniyle kamp alanı oldukça sessizdir. Adanın bakir kesiminde gözlerden uzak bir kamp tatili arayanlar Tuzburnu Koyu’nu gezi planlarına mutlaka eklemeliler.

Adanın merkezine en uzak olan Tuzburnu Koyu’na ulaşmak için öncelikle Tuzburnu Yolu yönüne gitmeniz gerekiyor. Daha sonra Körfez Bölgesi’ne kadar Deniz Feneri tabelalarını takip edebilirsiniz. Bungalov tesisine vardıktan sonra yaklaşık 100 metre çakıl yol takip edilerek koya ulaşılır. Ayrıca koy çevresinde özel aracınızı park edebileceğiniz güvenli bir alan bulunmaktadır.

Tuzburnu Koyu çevresi neredeyse yaşanmaz gibi görünse de manzaranın büyüleyici olduğu bir yerde kamp kurabilirsiniz. Koy çevresinde günlük yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayacak bağımsız dükkanlar bulunmamaktadır.

Bu nedenle, koyda kaldığınız süre boyunca birçok ihtiyacınızı karşılamak için kendi paranızı kullanmanız gerekebilir. Tuzburnu Koyu ayrıca çok çeşitli kuru odunlara sahiptir. Bu sayede kamp yaparken kontrol altında tutulursa ateş yakabilirsiniz. Kamp alanındaki deniz küçük ama çakıl taşlarından oluşuyor. Bu nedenle deniz ayakkabılarını kıyafetlerinize dahil edebilirsiniz.

Tuzburnu Koyu’nda kamp yapmak size doğanın güzelliğini keşfetmenizi sağlayan birçok aktiviteyi deneyimleme fırsatı verir. Bu aktiviteler sayesinde hem ruhu hem de bedeni yenileme fırsatı buluyoruz.

Kamp alanında sakin ve berrak suyun tadını çıkarmak isterseniz dalış ve yüzmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca Bozcaada’nın muhteşem güzelliğini keşfetmek için trekking veya bisiklete binebilirsiniz.

Kamp alanına gitmeden önce bu bölgede özel tesislerin olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Bir alana girerken temel ihtiyaçların bir listesini yapabilir ve yol boyunca bu ihtiyaçları sağlayabilirsiniz.

Tuzburnu Koyu Nerede?

Tuzburnu Koyu, Çanakkale ilinin Bozcaada ilçesinde yer almaktadır. Bozcaada’nın en batı ucunda yer alır. Bozcaada merkeze yaklaşık bir saatlik yürüme mesafesindedir. Tuzburnu Koyu Bozcaada’nın denize girilebilecek en iyi noktalarından biridir.

Tuzburnu Koyu’na Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya sadece toplu taşıma ile ulaşım sağlanmaktadır. Bozcaada’ya geldikten sonra çevrede bulunan Tuzburnu Koyu ve diğer koyların tadını çıkarabilirsiniz.

Tuzburnu Koyu Giriş Ücreti

Denizi oldukça temiz ve berrak olan bu koyda herhangi bir tesisi bulunmuyor. Bu yüzden giriş ücreti de yoktur. Ücretsiz olarak doğayla iç içe hem mavinin hem yeşilin bütün tonlarını görebileceğiniz bu yere gelirken şemsiye ve şezlonglarınızı kendiniz getirmelisiniz.

Kapanış

Gizli bir cennet olan Tuzburnu Koyu artık yavaş yavaş tanınır olmaya başladı. Bu yüzden çevre illerden dahi yüzlerce ziyaretçi özellikle yaz aylarında buraya gelmektedir. Siz de vakit kaybetmeden burayı seyahat rotanıza eklemelisiniz.

Eğer daha önce Tuzburnu Koyu’na gittiyseniz veya bu bölgede kamp yaptıysanız deneyimlerinizi ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum kısmını kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. Böylelikle, ilk kez gidecek olan okurlarımıza siz de rehberlik edebilirsiniz. Şimdiden keyifli tatiller dileriz 😊

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu