Gezi Rehberi

Sazak Koyu Adrasan

Sazak Koyu, Adrasan’da yer alan bir koydur. Araç ile ulaşım zor olduğu için genellikle Tekne turları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir yer olan Sazak Koyunun her iki yanı dik kayalıklara sahiptir. Sazak Koyu, Beydağları Sahil Milli Parkı’nın batısında yer alır. Tekne Turlarının ilk durağı Adrasan Sazak Koyudur.

Sazak Koyuna araç ile ulaşımın zor olduğundan bahsetmiştik yollar bozuk ve engebelidir arazi aracınız var ise gidebilirsiniz, dilerseniz 3 saatlik bir yürüyüş sonrası ulaşım sağlayabilir ve Sazak Koyunda kamp yapabilirsiniz. Belirtmekte fayda var Sazak Koyuna gittiğinizde şunu bilmelisiniz ki burada herhangi bir işletme bulunmamaktadır, giderken tedarikli bir şekilde gitmenizde büyük fayda var. Sazak Koyunda, Kumluca belediyesinin yapmış olduğu çeşme suyu ve tuvalet bulunmaktadır.

Adrasan Sahili, Adrasan Koyunu inceleyebilirsiniz.

sazak-koyu
Sazak Koyu

Sazak Koyu rehber yorumunu okuyabilirsiniz; Sürekli tekne turu ile geldiğim bu cennet köşesine araçla gelmeyi çok istiyordum. Ve nihayet hayalimi gerçekleştirdim. Araçla gelmeyi düşünüyorsanız yüksek bir araç olması gerekiyor keskin taşlar var, ayrıca kumsalda ve yolda karşılaşacağınız çamurlu geçişlerde batmak istemiyorsanız arazi vitesli bir araç tercih edin. Kamp yapanları daha önce görmüştüm. Yasak olup olmadığına dikkat etmedim.

Fakat yaz aylarında Arı, akrep ve sivri sinek yüzünden sıkıntı yaşayan kampcıları dinledim. Bu yüzden şubat ayında ziyaret ettim. Hava güzeldi denize girip yüzebildim. Havalar çok ısınmadan kamp yapmak daha mantıklı. Ulaşım sıkıntılı olduğundan ayrıca telefon çekmediginden dolayı yaşanabilecek sağlık sorunlarına karşı tedbirli olmakta fayda var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu