Nerede - Nasıl Gidilir

Sakıp Sabancı Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan Emirgan semtinde yer almaktadır. Sakıp Sabancı Müzesinin girişi ücretli olup giriş ücreti yetişkin 50 TL, öğrenci 25 TL olup salı günleri müzeye girişi ücretsizdir, dilerseniz Müze Kart ile giriş yapabilirsiniz. Sakıp Sabancı Müzesinin çalışma saatleri 10:00 – 18:00 arasındadır. İçerisinde 30 araçlık sınırlı otoparka sahip olan Sakıp Sabancı Müzesinin ayrıca dışarıda bulunan iş park otoparkına aracınızı park edebilirsiniz.

sakip-sabanci-muzesi
Sakıp Sabancı Müzesi

Konumu itibari ile İstanbul’un en güzel manzarasına sahip olan Sakıp Sabancı Müzesinden boğazı ve köprüyü seyretmenizi tavsiye ederiz. İçerisinde kendi eserleri bulunan bu müzede hafta içi ziyaretinizde sakin ve kalabalıktan uzak bir şekilde gezebilirsiniz. Aynı zamanda İstanbul’un en güzel bahçelerinden biri olan müzenin içerisinde 115 farklı bitki çeşidi ve ortalama 100 yıllık bir geçmişe sahip. Emirgan Korusunun hemen alt kısmında yer alan denize sıfır konumdadır. Emirgan iskelesinden yürüme mesafesine konumdadır.

Sakıp Sabancı Müzesi’ne vapurla gitmek isterseniz, Emirgan iskelesinden kalkan İstinye, Kanlıca, Kandilli, Anadoluhisarı, Bebek, Arnavutköy ve Çengelköy’e vapur seferlerini kullanabilirsiniz.

Sakıp Sabancı Müzesi’ne Metro ile gitmek isterseniz, 4. Levent Metro istasyonundan kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu