Gezi Rehberi

Doğanın Muhteşem İşçiliği: Patara Kum Tepesi

Türk filmlerinde ve müzik kliplerinde görmüş olduğunuz çöl sahnelerinin çoğu Patara Kum Tepesinde çekilmiştir. Gün batımında inanılmaz bir atmosfere sahip olan kum tepesinde fotoğraf çekilebilirsiniz. Yaz mevsiminde çok yoğun ve sıcak olması nedeniyle, bahar mevsiminde burayı ziyaret edebilir çıplak ayaklarınız ile kum taneleri hissedebilirsiniz.

2020 yılında Turizm Bakanlığı tarafından Patara Yılı ilan edilmesiyle birlikte bir çok kişi tarafından duyulmaya ve ardından sosyal medya fenomenlerinin çekildiği birbirinden güzel gün batımı fotoğrafları ile dikkat çekmiştir.

Patara Kum Tepesi Oluşumu Hakkında Genel Bilgi

Patara Kum Tepesi tamamen doğal bir oluşum olup adeta çölleri andıran bir görüntüye sahiptir. İnce kum taneciklerine sahip olan ve rüzgarın yönüne göre şekil alan altın sarısı kumlara sahip özel bir alandır. Kumsalın orta yerinde sıkça rastlanan bu alanın kum, rüzgar ve denizin dalgaları ile oluşmuştur.

Patara Kum Tepesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Patara Kum Tepsi, Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan Gelemiş Köyünün yakınında bulunmaktadır. Dilerseniz ulaşım için aşağıdaki Google Maps yol tarifini kullanabilirsiniz.

Patara Kum Tepesinde Yapılacak Aktiviteler

patara-kum-tepesi
Patara Kum Tepesi
  • Patara Kum Tepesinde safari turlarına katılabilirsiniz.
  • Gün batımını izleyebilirsiniz.
  • 12 km uzunluğundaki Patara Plajının keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Patara Antik Kentini gezebilirsiniz.

Patara Kum Tepesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Patara Kum Tepesinin giriş ücreti 45 TL’dir fakat her sene bu fiyat güncellenmektedir. Dilerseniz müze kartınızı kullanabilirsiniz.

Patara Kum Tepesi Çalışma Saatleri

Patara Kum Tepesinin çalışma saatleri sabah 08:00 akşam 19:00’dır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu