Gezilecek Yerler

Marmaris’te Kamp Yapabileceğiniz En İyi 12 Yer

Marmaris kamp alanları bakımından oldukça fazla imkanlara sahiptir. Turizm açısından cazibe merkezi durumunda bulunan Marmaris, Ege Denizi ve Akdeniz’in birleştiği konumda bulunur. Sahil bandının eşsiz güzellikte plajlara sahip olması, aynı zamanda iklim koşullarının elverişli olması, yerli ve yabancı turistin Marmaris’e olan ilgisini arttırır. Bu nedenle Marmaris’te turizme bağlı olarak konaklama imkanları oldukça gelişmiştir.

Plaj imkanlarından faydalanmak, aynı zamanda da sakin tatil keyfi çıkartarak, doğa ile iç içe olmak isteyen ziyaretçiler sıklıkla kamp, çadır ve karavan türü konaklama seçeneklerini tercih ederler. Marmaris kamp alanları, ziyaretçilerin bu ihtiyaçlarını karşılayacak imkanlar sunar. Marmaris’te bulunan kamp alanlarının birçoğu denize sıfır veya yürüme mesafesindedir.

Marmaris’te çadır, karavan türü kamp yapmak ve aynı zamanda deniz imkanlarından faydalanmak isteyen ziyaretçiler, kendilerine ait çadırları ve karavanları beraberlerinde getirebilecekleri gibi, birçok kamp alanında çadır kiralama yöntemi ile de, kamplarını oluşturarak tatil imkanlarını değerlendirebilirler.

Türkiye’nin En Popüler Tarihi yerler yazımızı inceleyebilirsiniz…

1. İçmeler Maliye Kamp Alanı

icmeler-maliye-kamp-alani
İçmeler Maliye Kamp Alanı

İçmeler Plajı’na yakın konumda bulunan İçmeler Maliye Kamp Alanı, Marmaris ücretsiz kamp alanları arasında yer alır. Evvelce özel sektör tarafından işletilen kamp alanı, mevcut durumu ile terk edilmiş durumdadır. Karavan ve çadır tipi konaklama imkanı bulunan bölgede, herhangi bir sosyal imkan bulunmamaktadır.

Burada konaklamak isteyecek ziyaretçilerin çadırlarını veya karavanlarını beraberlerinde getirmeleri, temel ihtiyaçlarını bölge yakınında bulunan alışveriş merkezlerinden temin etmeleri gerekir. Bölgede ayrıca duş, elektrik ve wc imkanların da bulunmaz. Tatil sezonlarında ve hafta sonlarında günü birlik tatilciler tarafından tercih edildiğinde yoğunluk oluşur.

2. Cennet Koyu Kamp Alanı

cennet-koyu
Cennet Koyu

Kamp yapmak isteyen, aynı zamanda berrak sularda dalış yapmak isteyen ziyaretçiler, Marmaris kamp alanları içerisinde bu imkanı sunan ve aynı zamanda ücretsiz olan Cennet Koyu Kamp Alanı’nı tercih edebilirler. Cennet Koyu Kamp Alanı, Marmaris’e bağlı Selimiye beldesinde sınırları içerisinde yer alır.

Beldeye uzaklığı 36 kilometre olup, Cennet Koyu sahil bandında yer alır. Yeşil ormanlık alanda kamplarını atan ziyaretçiler, Yürüme mesafesinde bulunan koya inerek dalış imkanlarını gerçekleştirirler. Koyun sahil bandı kayalık olduğu için, bu anlamda yoğunlukta yaşanmaz. Birçok yat ve tekne burada demir atarak, ziyaretçilere eşsiz güzellikte dalış imkanı yaşatırlar.

3. Çetibeli Orman Kamp Alanı

cetibeli-orman-kamp-alani
Çetibeli Orman Kamp Alanı

Karavan tipi kamp alanı aryan ziyaretçiler, Marmaris Kamp Alanları arasında bulunan Çetibeli Orman Kamp Alanı’nı tercih edebilirler. Marmaris’in kuzeyinde yer alan kamp alanı, yeşil bitkisi ve ormanlık aynı zaman karavan parkına uygun düzlük alanlara sahiptir. Kamp alanı aynı zamanda çadır kampı içinde ideal ortam oluşturmaktadır.

Kamp alanı denize sıfır konumdadır. Ancak tuvalet, duş, elektrik gibi temel ihtiyaçlardan yoksundur. Çetibeli Ormanlık Kamp Alanı’nda kamp atacak ziyaretçiler, yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarını yakın konumda bulunan Çetibeli Köyü’nden karşılayabilirler.

Marmaris kamp alanları içerisinde genç gruplar tarafından tercih edilen Cennet Koyu Kamp Alanı, sosyal imkanları olmayan bir bölgede yer alır. Bu nedenle kampçılar temel ihtiyaçlarını en yakın konumda bulunan Selimiye Beldesi’nden temin etmeleri gerekir. Kamp alanına ulaşım hususi araçlarla yapılabilir.

Muğla tarafından Çetibeli Ormanlık Kamp Alanı’na ulaşmak isteyen kampçılar, Akyaka ve Gökova’yı geçerek, Marmaris istikametinde ilerleyerek Çetibeli Köy’üne yönelmeleri gerekir.

4. Marmaris İliman Kamp Alanı

marmaris-iliman-kamp
Marmaris İliman Kamp Alanı

Ziyaretçiler ücretsiz ve aynı zamanda sosyal imkanları olan kamp alanı tercih edeceklerse, Marmaris Kamp Alanları içerisinde yer alan İliman Kamp Alanı’nı tercih edebilirler. İlimanlı Kamp Alanı, Hisarönü Köyü sınırları içerisinde ve denize sıfır konumundadır. Ziyaretçiler kamp alanında ücretsiz olarak faydalanabilirler. Kamp alanına yakın konumda bulunan İliman Restorant ve Camping isimli işletmeden ücreti karşılığında elektrik, internet, duş, şezlong, şemsiye gibi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

5. Duru Camping

duru-camping-marmaris
Duru Camping

Duru Camping, Hisarönü mahallesi Limanpaşa mevkiinde yer almaktadır. Aile ortamı arıyorsanız Duru Camping tam size göre, dilerseniz kendi çadırınız ile dilerseniz Duru Camping’den temin edebilirsiniz. Çadır alanı denize sıfır olarak ayarlanmıştır. İçerisinde restorant ve cafe bulunmaktadır. Duru Campinde wifi, elektrik, wc ve duş olanağından konaklayacak kişiler yararlanabiliyor.

Duru Camping Yorum,

Öncelikle harika bir aile ortamında bu kadar samimi bir 3 gün geçirttikleri için kamp işletmecileri Orhan abi, Gökçe abla ve dostları Özlem abla ve Yüksel abiye çok teşekkür ederim. Kendilerine de söylediğim gibi kendi abim ablamın yanında kalsam bu kadar rahat bu kadar keyifli bir tatil geçiremezdim. İşletmecilik profesyonelliğiyle samimiyet dengesini o kadar harika kuruyorlar ki gitmek istemiyorsunuz. Ben motosikletimle ve kendi çadırımla gittim. Çadır alanı gayet güzel denize sıfır. Restaurant ve kafe kısmında benim diyen restaurantlarda bulamayacağınız lezzette mezeler yapıyorlar. Yeme içme ihtiyacınızı oradan karşılayabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Fiyatlar çok uygun. Elektrik ve wifi var. Plajı gayet güzel. Deniz zaman zaman dalgalı olsa da sabahları çok tatlı oluyor. Muhakkak erkenden uyanıp tadını çıkarın. Duş ve tuvaletler yeterli ve temiz. Herhangi bir ihtiyacınız olduğunda işletmeciler sizin icin seferber oluyor. Motorumun farı arızalandi benimle far sokup arızaya baktılar. Başka bir konuğun karavanı arızalandı ona da bana da usta buldular. Akşam cafe bölümünde oturan bütün konuklar işletmecilerin güzel sohbetine dayanamayıp bir şekilde onların masasında toplanıyor ve müthiş bir sohbet ve eğlenceli zaman geçiriliyor. Tatil deneyiminden ziyade böyle güzel insanları tanımış olmaktan son derece mutluyum. Tekrar her şey için teşekkürler. Orhan abi hayal eder biz yaşarız. :))

6. Çubucak Orman Kampı

cubucak-orman-kampi
Cubucak Orman Kampı

Kamp Alanı Marmaris-Datça kara yolu üzerinde bulunan Çubucak Orman Kamp Alanı, karavan ve çadır tipi konaklama imkanına sahiptir. Kamp alanına girişlerde araç başı ücret alınır. Denize yürüme mesafesinde bulunan park alanında, tuvalet, büfe, lokanta, kır lokantası, duş, bulaşıkhane, çocuk oyun alanı, kam alanına özel plaj, otopar ve iskele gibi imkanlara sahiptir.

7. Çatlak Beach Kamp Alanı

catlak-beach-camping
Çatlak Beach Camping

Deniz imkanlarından faydalanmak aynı zamanda da doğal güzellikler arasında kamp atmak isteyen tatilciler, Marmaris kamp alanları arasından önemli bir yere sahip olan Çatlak Beach Kamp Alanı’nı tercih edebilirler. Kamp alanı Marmaris’in en güzel konumu olan Hisarönü’nde yer alır. Kamp alanına ulaşım toplu taşıma araçları ve hususi araçlarla sağlanır. Kamp alanında duş, elektrik, tuvalet, su, elektrik ve internet erişimi, büfe, şezlong, çamaşırhane, çocuk oyun alanı, açık büfe kahvaltı, akşam yemeği olanağı bulunur. Kapma girişte ücret talep edilir. Kamp alanında verilen hizmetlerden de ayrıca ücret talep edilir.

8. Club Amazon Kamp Alanı

Marmaris’e bağlı Bördübet yerleşim yerinde bulunan Clup Amazon Kamp Alanı ücretli olup, sıcak su, elektrik, internet, otopark gibi olanaklara sahiptir.

9. Sığ Liman Beach & Glamping

Marmaris’in Selimiye Beldesi sınırları içerisinde yer alan Sığ Liman Beach Ve Glamping, Sığ Koy sahil bandında, Cennet Koyu’na yakın konumdadır. Kamp alanı girişi ücretli olup, duş, tuvalet, yeme ve içme gibi temel ihtiyaçlara cevap verebilir.

10. Palmira Bungalov & Camping

Marmaris’in Selimiye Kasabası’nda buluna Palmira Bungalow ve Camping Konaklama, çadır ve karavan tipi konaklamaya imkan verir. Kamp ücretli olup, restoran, ortak mutfak, ortak buzdolabı, ütü, otopark, elektrik gibi gibi olanaklara sahiptir. Tatilciler aynı zamanda bungalov tipi konaklama imkanlarından da faydalanabilirler.

11. Bonjuk Bay Camping

Bonju Bay Camping Marmaris’in kuzeyinde, Çamlı bölgesinde denize sıfır konumundadır. Kamp alanında çadır, bungalov ve taş ev konaklama imkanları bulunur. Mutfak, yemek odası, dinlenme odaları gibi olanaklar ortak kullanılır.

12. Altınkum Camping

Marmaris’in Hisarönü mevkiinde denize sıfır konumda bulnan Altınkum Camping ücretli kamp alanlarındandır. Çadır, karavan gibi konaklama, duş, tuvalet, mutfak ve otopark ücretsiz olarak sağlanırken, elektrik, buzdolabı, çamaşır yıkama gibi ihtiyaçlar ücret karşılığında hizmete dahil edilir.

Marmaris’e Nasıl Gidilir?

Marmaris’e ulaşım sağlayacak ziyaretçiler, Türkiye’nin birçok noktasından toplu taşıma araçları ile Marmaris’e erişim sağlayabilirler. Hususi araçları ile ulaşım sağlayacak ziyaretçiler, Öncelikle Muğla’ya sonrasında da, Marmaris’e ulaşım sağlarlar. Hava yolları ile Marmaris’e ulaşım sağlayacak ziyaretçiler, 1,5 saat mesafede bulunan Dalaman Havalimanı’nı kullanmalıdırlar.

Kamp Alanları ile İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kamp yapacak kişilerin öncelikle ihtiyaçları cevap verecek özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Bazı kamplar çocuklu aileler için uygun olmaya bilir. Kamp yapacak kişiler öncelikle kendi güvenlik önlemlerini almalıdırlar. Bu nedenle daha güvenli ve korunaklı olanların seçilmesi gerekir.

Kamp alanları telefon ve internet erişimi noktasında olmalıdır. Bu sayede ani gelişen sorunlarda yardım talebinde bulunulabilir. Kamp alanları genellikle ormanlık bitki örtüsü içerisinde yer alır. Bu gibi yerlerde kamp kurallarına uyularak, yangın çıkmaması için gerekli önlemleri alınması gerekir.

Sık Sorulan Sorular

Çubucak Orman Kampının ücreti ne kadar? Çubucak Orman Kamp alanında çadır yeri günlük 100 TL, karavan yeri günlük 125 TL olarak ücretlendirilir. Ayrıca şezlong, şemsiye ve diğer ekstra hizmetler ücrete tabidir.

Hangi sahilde kamp yapılır? Deniz imkanlarından faydalanmak, aynı zamanda kamp olanaklarından da faydalanmak isteyen tatilciler için, Marmaris Datça kamp alanları Muğla Marmaris kamp alanları gelişmiş imkanlara sahiptir.

Kamp alanları serbest mi? Kamp avantajlarını kullanmak isten kişiler, ücretli ve ücretsiz kamp alanlarından serbestçe faydalanabilirler. Ancak bazı bölgelerde orman yangınlarına karşı önlem almak amacı ile açık alan kamp alanlarına giriş yasaklanır. Bu durum kampın bulunduğu illere göre değişiklik gösterir. 2022 yılı yaz sezonunda Marmaris çadır kamp alanları orman yangınları nedeniyle kapatıldı.

Sonuç

Bazı tatilciler açısından daha ucuz olduğu için, bazı tatilciler açısından da sakin ortamları nedeniyle çadır ve karavan tipi konaklama tercih edilebilir. Kamp alanları ucuz tatil imkanı sunarken, dezavantaj olarak kısıtlı imkanlar sunar. Bu nedenle tatilciler tercihlerini kamp alanlarının olanaklarına göre oluşturmalıdırlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu