Gezi Rehberi

Lara Plajı Nerede? Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir?

Lara Plajı

Lara plajı Antalya’da yer alır. Çam ormanlarıyla çevrili bir doğaya sahiptir. Bu güzel doğasıyla gelen ziyaretçilerini büyülemektedir. Halka açık bir plajdır. Kum yapısı ince tanelidir bu özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Lara plajına yakın onlarca konaklama birimi bulunur. Yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilen bir plajdır. Butik otelden tatil oteline kadar her bütçeye hitap eden geniş bir yelpazeye sahiptir.

Plajın hemen gerisinde bulunan çam ormanları ise muhteşem bir nefes alanını ziyaretçilerine sunar. Plajı Antalya’nın uzun süren yaz sezonu boyunca sürekli kalabalıktır. Hareketle tatil anlayışını seviyorsanız bu plaj tam size göredir. Lara plajını ziyaret ettikten sonra bu yazımızda Antalya Kaleiçi gezilecek yerleri inceleyebilirsiniz.

Lara Plajı Nerededir?

Lara plajı Antalya’nın Serik ilçesindedir. Türkiye’nin en büyük ve güzel plajları arasında Lara plajı yer alır. Fakat Antalya şehir merkezine uzaklığı çok değildir. Böylelikle Antalya merkeze kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Lara Plajı Ücretli Mi?

Lara plajına giriş ücretsizdir. Yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça tercih edilir. Fakat şemsiye ve şezlong kiralamak için ücret ödemeniz gerekir. Araba ile gelen kişiler kendilerine ait şezlong ve şemsiyelerini getirebilirler.

Lara Plajı Özellikleri

lara-plaji-ozellikleri

Lara plajının özellikleri, denizi oldukça sakindir, düden Şelalesi dökülmektedir. Denizi oldukça sakindir. Suyu soğuk değildir. Kumsalı ziyaretçiler tarafından oldukça fazla beğenilir. Kumsalının en güzel özelliği çakıllı olmayıp pürüzsüz bir yapıda olmasıdır. Plajın çoğu bölgesinde hiçbir şekilde yosun bulunmaz.

Deniz yosunları aslında faydalıdır. Bu yüzden denizin yosunlu olması aslında bir avantajdır. Profesyonel yüzücüler ve yüzmeye yeni başlayanlar içinde uygundur. Plajın kumsalı da denize de temizdir. Yaz sezonunda ise bu temiz halini çok fazla koruyamamaktadır. Altınkum plajı olarak da bilinir.

Lara plajının uzunluğu yaklaşık 2 km’yi bulur. Genişliği ise 45 metre civarındadır. Lara plajında birçok çeşitli aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Çadır kampı veya piknik yapabilirsiniz. Çadır plajında çeşitli tesisler bulunur. Ziyaretçilerine şezlong, şemsiye, soyunma kabini ve yiyecek içecek olanaklarını da sunar.

Plajdan biraz yürüyerek falezlere ulaşabilirsiniz isteğinize bağlı olarak orada da denize girebilirsiniz. Falezlerin üzerinde bulunan yemyeşil parka geçip biraz güzel manzarayı izleyebilirsiniz. Bölgede balık restoranları oldukça fazla yer alır ve balıkları çok lezzetlidir. Böylelikle akşam yemeğinin tadını güzel bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Lara Plajı Şezlong Fiyatları

Lara plajında şezlonglara belli bir ücret ödemeniz gerekir. Şezlong için 60 ile 90 TL arasında fiyat ödemesi yapmanız gerekir. Kendinize ait bir şezlonga sahipseniz getirebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir ücret ödemesi yapmanıza gerek kalmaz.

Lara Plajı Kaç Km?

Lara plajı, Antalya’ya 18 km uzaklıktadır ve güneydoğusunda kalır. Çevre yoluna 20 km iken otogara 22 km uzaklıktadır. Bir diğer önemli plaj olan Konyaaltı plajına ise 23 km uzaklıktadır. Lara plajının batısında Karpuzkaldıran plajı yer alırken doğusunda ise Kundu köyü ve Kumköy sahili bulunur.

Lara Plajı Kumluk Mu?

Lara plajı, gözün alabildiği kadar kumluk bir plajdır. Çakılı bir kuma sahip değildir, pürüzsüze yakın kum yapısına sahiptir. Kum ve denizi oldukça temizdir. Genellikle yaz eğitim kamplarının kurulduğu bir yer olarak da bilinir. Bu sebeple çadır kamp olanaklarının da olduğu bir plajdır.

Lara Plajı Derin Mi?

Lara plajında denize girdiğiniz zaman sığ bir deniz ile karşılaşırsınız. 100 ile 120 metre açılsanız da deniz boynunuzu geçmez. Bazı bölgelerde ise birden derinleşmeler yaşayabilirsiniz. Bu sebeple dikkat etmeniz gerekir.

Otellerin ayırdığı bölgelerde ise böyle birden derinleşmeler yoktur. Otellerin plajlarında güvenli bir şekilde yüzebilirsiniz. Yüzme bilmeyenler için gayet iyidir çünkü boğulmak neredeyse imkansızdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu