Nerede - Nasıl Gidilir

Kurşunlu Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Antalya’nın en popüler doğal güzelliklerinden biri olan Kurşunlu Şelalesi, nefes kesen manzarasıyla tam bir saklı cennet. Kurşunlu Şelalesi Antalya’nın merkezinde yer alır ve buradan kolayca ulaşılabilir.

Kurşunlu Şelalesi gezilip görülmesi gereken en önemli ve güzel yerlerden biridir, göle akan bir derenin oluşturduğu ve ilginç bir manzara sunan küçük bir şelaledir.

Antalya’nın en ünlü doğal güzelliklerinden biri olan Kurşunlu Şelalesi gezisi, bu ortamda birçok aktivite ve keyifli tatil sunuyor. Uzun yıllardır Antalya’nın turizm merkezi olan Kurşunlu Şelalesi, bir park ve piknik için yeşil alanlarla çevrilidir.

Çanakkale Adatepe Köyü Ulaşım Rehberini inceleyebilirsiniz…

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı

kursunlu-selalesi-antalya
Antalya Kurşunlu Şelalesi

Antalya’nın merkezinde bulunan Kurşunlu Şelalesi bir turizm merkezidir. Doğal güzelliği ile ziyaretçilerin beğenisini kazanan Kurşunlu Şelalesi, Antalya’da gezilip görülmesi gereken harika bir yerdir. 1986 yılında tabiat parkı ilan edilen bölge, parkta yürüyüş, yeşillikler içinde piknik ve seyir teraslarından manzaralar sunuyor.

Antalya’nın tabiat harikası Kurşunlu Şelalesi’nin en etkileyici manzarası 18m yükseklikten çağlayan sularıdır. Antalya Şelaleleri Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı’nın temelini oluşturan bu manzaraya ek olarak küçük Kurşunlu Şelalesi gölete akmaktadır.

  • Lübnan Sediri

Antalya’nın doğal güzellikleri denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Kurşunlu Şelaleleri, bitki örtüsü bakımından oldukça zengin bir bölgedir. Çeşitli güzellikleri görebilir ve doğa ile temasın tadını çıkarabilirsiniz. Görülecek pek çok farklı türde ağaç ve farklı bitki var ama yemyeşil alanlarda güzel çiçekler var. Burada bulunan ağaç türlerinden biri Lübnan sediri, Toros sediri ve katran ağacıdır. 40 metre uzunluğundaki bu ağaçların ömrü yaklaşık 1000 yıldır ve türü doğada nadiren bulunur.

  • Su Değirmenleri

Antalya’nın eşsiz güzelliklerine en çok yakışan Kurşunlu Şelalesi, gezinizde görebileceğiniz tarihi mekanlara ve sanat eserlerine sahiptir. Antalya’nın Tarihi Su Değirmeni de bu eserlerden biri olup, çevresinde 10 kadar küçük su değirmeni bulunmaktadır. Bugün hala faaliyette olan değirmen, yıllar önce burada yaşayan yaşlı köylüler tarafından yaptırılmış.

Kurşunlu Şelalesi Nerede?

Kurşunlu Şelalesi Antalya Aksu’da yer almaktadır. Antalya merkezden başlayarak Serik Caddesi’ni Aspendos Caddesi takip ediyor. Şelaleye ulaşmak için Antalya-Isparta yolunu yaklaşık 5 km takip etmelisiniz.

Kurşunlu Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Kurşunlu Şelalesi’ne toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. Şelalelere giden otobüs ve minibüsler öğle saatlerinde Antalya merkezden hareket etmektedir. Bunun dışında belediye otobüsü veya özel araç ile de bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir.

Kurşunlu Şelalesi Giriş Ücreti

Kurşunlu Şelalesi giriş ücreti aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Yetişkin: 16 TL
Öğrenci: 8 TL

 

Kurşunlu Şelalesi Ziyaret Saatleri

kursunlu-selalesi-tabiat-parki
Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı

Kurşunlu Şelalesi her gün yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açıktır. Şelaleye giriş 09:00-18:00 saatleri arasındadır. Her mevsim bu şelaleyi ziyaret edebilirsiniz. Doğal güzelliği görmek için ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret edilmesi tavsiye edilir.

Kurşunlu Şelalesi Rehber Yorumu

Ulaşım çok kolay, ana yoldan yaklaşık 2 km içeride yer alıyor. Karşısında ücretsiz otopark var. Eylül ayında hafta sonu gittiğimiz halde otopark yeterliydi. Girişler yetişkin 16 TL, öğrenci 8 TL. Ortam çok güzel, şelale akıyor, suyun rengi çok güzel. Manavgat şelalesine göre çok daha büyük bir alana sahip.

Ormanda patika yollarda belirtilen alanda yürüyüş yapabiliyorsunuz. Yürüyüş sırasında bitki tüneli, küçük köprü, büyük köprü, seyir terası gibi yerleri görebiliyorsunuz. İçeride kafeler, hediyelik eşya dükkanları vb işletmeler yer alıyor. Ortam çok güzel, gidebilecek olanlara kesinlikle öneririm.

Kapanış

Kurşunlu Şelalesi kamp yapmak amaçlı çok güzel bir yer olsa da maalesef ki kamp yapmak burada yasak. Çevredeki diğer yerleri keşfederek kamp kurabilirsiniz.

Eğer daha önce bu güzelim şelaleye geldiyseniz düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi aşağıda yer alan yorum kısmına yazabilirsiniz. Böylelikle ilk kez gidecek olan okurlarımıza siz de rehberlik edebilirsiniz. Musmutlu gezmeler dileriz. 😊

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu