Gezi Rehberi

Konyaaltı Plajı Nerede? Giriş Ücreti

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı plajı, yaz turizmi denilince akla gelen plajlardan birisidir. Türkiye birçok şehrinde ki tarihi ve eşsiz doğası ile yabancı turistlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Türkiye’nin bir numaralı turizm merkezi Antalya’nın merkezinde bulunan Konyaaltı plajı şehrin batı kısmında Konyaaltı ilçesinde bulunur.

Türkiye’nin en önemli ve en çok tercih edilen plajlarının başında gelen plaj falezler boyunca uzanan şehrin kolyesi gibidir. Varyanttan başlayarak Antalya limanına kadar uzanır. 7 kilometre uzunluğu ile dünyanın en uzun kumsalları arasında yer almaktadır.

Her yıl dünyanın her yerinden yerli ve yabancı turistin vazgeçemediği lokasyonlardan biridir. Ayrıca Konyaaltı plajı dünyaca ünlü plajlardan birisi olup, mavi bayrak sahibidir.

Konyaaltı Plajı Nerededir?

Konyaaltı plajı Antalya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Konyaaltı ilçesine bağlıdır. Antalya ilinin batı kısmında bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan konumu ile Antalya’nın en kalabalık plajlarından olan Konyaaltı plajına ulaşım oldukça kolaydır.

Antalya merkez ilçelerinden birçok toplu ulaşım aracı Konyaaltı plajından geçmektedir. Özel aracı ile ulaşmak isteyenler için şehrin farklı konumlarından kolaylıkla tabelaları takip ederek plaja ulaşılabilmektedir.

Konyaaltı Plajı ücretli mi?

Antalya Konyaaltı plajı halk plajıdır. Antalya sahil boyunca uzanan plajda çeşitli işletmelerde bulunmaktadır. İşletmelerde ise sadece yiyecek, içecek ve şezlong, şemsiye ücretlidir. Plajın bazı kesimlerinde belediye tarafından konulan şezlonglarda ücretsiz ve halk kullanımına açıktır.

Konyaaltı Plajı Şezlong Fiyatları

konyaalti-plaji

Dünyaca ünlü Konyaaltı plajında şezlong ve şemsiye ücretleri işletmelere göre değişiklik göstermektedir. Plajda ücretler genellikle 40 lira ile 60 lira arasında değişmektedir. Plajda şezlong dışında loca kiralamak isteyenler içinde çeşitli localar bulunmaktadır. Loca fiyatları şezlong fiyatlarından yüksek olmakla birlikte işletme ve Restoranlara göre değişiklik göstermektedir.

Konyaaltı plajı uzunluğu ne kadar?

Konyaaltı plajı 7 kilometre uzunluğundadır. 7 kilometre uzunluğundaki bu sahilin 4,5 kilometresi 70 metre genişliği mavi bayrak sahibi halk plajıdır. Plaj üzerinde çeşitli işletmeler bulunsa da sahilin neredeyse tamamı halk kullanımına açıktır.

Konyaaltı Plajı Kum mu?

Antalya Konyaaltı plajı çakıl taşlı bir plajdır. Kum plajdan hoşlanmayanlar için tercih edilebilecek olan plaj temiz ve kullanışlıdır. Deniz sabah saatlerinde tabiri caizse çarşaf gibi öğle saatlerinde ise dalgalanmaktadır.

Bir anda derinleşen deniz genellikle çakıl taşlarından oluşmaktadır. Uzun ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için oldukça uygundur. Antalya halkının en çok tercih edilen plajı olmasından dolayı hafta sonları genellikle aşırı derecede ilgi görmektedir.

Konyaaltı Plajı Neden Ünlü?

Konyaaltı plajının neden ünlü olduğundan bahsedecek olursak;

  • Konyaaltı plajı dünyanın en uzun plajlarından biridir.
  • Bakımlı ve şehir merkezine yakınlığı plajı cazip kılmaktadır.
  • Konyaaltı plajı duş, yiyecek, engelli erişimi, cankurtaran kuleleri, soyunma odası gibi özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Sahil genellikle sadece yüzmek için değil, güzel ve keyifli vakit geçirmek isteyenlerinde en çok tercih ettiği lokasyonlar arasındadır. Sahil boyunca uzanan restoran, kafe ve pubları ile eğlenmek isteyen yerli ve yabancı turistlerinde dikkatini çekmektedir. Ayrıca Konyaaltı plajı bölge halkının da en çok tercih ettiği plajdır. Yerli ve yabancı turistin en çok ziyaret ettiği şehirlerin başında Antalya gelmektedir.

Hem ulaşım kolaylığı hem de geniş ve bakımlı olması Konyaaltı plajını ön plana çıkarmaktadır. Günün en yoğun saatlerinde de akşam saatlerinde oldukça kalabalıktır. Her kesimden birçok kişinin ortak noktası olan plaj, Antalya’nın en önemli sosyal merkezlerinden biridir.

Her mevsimde yüzen insanlar görebileceğiniz gibi sahilin çim kısmında kamp sandalyelerini getirmiş yemek yiyen, sohbet eden insanları da görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu