Nerede - Nasıl Gidilir

Kartepe Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Kocaeli’ye ait olan Kartepe Kayak Merkezi, hafta sonları gidilmesi gereken yerlerden biridir. Kartepe’ye gitmek için en uygun zaman ne zaman sorusuna gelince, belli bir zamanı olduğuna inanmıyoruz.

İstanbul’a olan yakınlığı nedeniyle her hafta sonu çok sayıda turistin ilgisini çekmektedir. Özellikle kış turizminde oldukça ilgi gören Kartepe, kar koşullarının iyi olması halinde harika bir kayak tatili olabiliyor.

Marmara bölgesinin üçüncü en yüksek noktası olan ve İstanbul, Yalova ve Sakarya’ya yakın olması kayak ve snowboard tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Doğal güzelliği ile büyüleyen Kartepe’de daha birçok aktivite bulunuyor.

Trekking, yamaç paraşütü, binicilik, paintball, kuş gözlemciliği ve dağ bisikleti gibi pek çok aktiviteyi bünyesinde barındıran Kartepe’de harika anılarla döneceksiniz.

Germencik Gümüş Kaplıcası Ulaşım Rehberini inceleyebilirsiniz…

Kartepe Kayak Merkezi Nerede?

Kartepe kayak merkezi İstanbul’a bir saat uzaklıktadır. Ek olarak, zirveye arabayla sadece 20 dakika uzaklıktadır. Kartepe, Kocaeli sınırları içinde, Maşukiye şehir merkezine 16 km uzaklıktadır.

Kartepe Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

TEM Otoyolu üzerinden Kartepe’ye ulaştığınızda Sapanca’ya ulaşmak için Sakarya istikametine dönmeniz gerekiyor. Maşukiye’ye 6 km, Kartepe’ye 15 km uzaklıktadır. İstanbul-Kartepe arası araçla 2 saat 15 dakika sürüyor.

  • Bursa-Kartepe arası araçla 2 saat 15 dakika sürmektedir.
  • Sakarya-Kartepe arası 1 saat sürmektedir.
  • Kocaeli-Kartepe araba ile yaklaşık 30 dakika sürmektedir.
  • Ankara-Kartepe arası yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

kartepe-kayak-merkezi-2
Kartepe Kayak Merkezi

İstanbul’dan sadece bir saat uzaklıktaki Kartepe Kayak Merkezi, doğal güzelliklere, yemyeşil ormanlara ve muhteşem Sapanca Gölü manzarasına sahiptir. Green Park Kayak Merkezi, burada faaliyet gösteren tek tesistir, bu nedenle bir kayak kartı, merkez içindeki tüm parkur seviyelerine erişim sağlar.

Zirveye ulaşmak yaklaşık 20 dakika sürüyor ama Kocaeli halkı sık sık tuzlama çalışması yaptığı için yol genellikle açık. Kartepe Kayak Merkezi2ni ziyaret edecek en iyi dönem Aralık-Mart ayları arasıdır. Normal kış şartlarında kar derinliği 3 metreye yaklaşıyor.

Kartepe pisti, çok yönlülük açısından her türlü kayak tutkununa hitap ediyor. Her beceri seviyesine uygun parkurlara sahip olan Kartepe’deki Green Park Kayak Merkezi’nde dört farklı teleferik çıkışı bulunuyor.

Kartepe Kayak Merkezi’nde Bulunan Pistler

kartepe-kayak-merkezi
Kartepe Kayak Merkezi

Tesisin eğitmenleri konuklara başlangıç, orta ve ileri düzey eğitimler vermektedir. Kartepe’de uzunlukları 400 m ile 3500 m arasında değişen 4 adet telesiyej ve 1 adet teleski bulunmaktadır. Kadıkonağı’ndan otel bölgesine kadar snowboarddan kızağa kadar her türlü sporu yapabilirsiniz.

  • 1 çok kolay rota
  • 4 kolay rota
  • 5 orta zorlukta rota
  • 2 zor rotadan yararlanabilirsiniz.

Kartepe’de bir gün en güzel yamaçlarda kayak yaparak geçirilmelidir.

Kartepe Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilir?

Kartepe Kayak Merkezi’ni Aralık’tan Mart’a kadar ziyaret edebilirsiniz. Yumuşak karda kayak yapmak için en iyi zaman, karın ilk yağdığı zamandır. Kartepe’de kalınlığı 3 metreyi bulan kar ile mükemmel bir kar tatili sizleri bekliyor.

Kapanış

Bu soğuk kış günlerinde içini ısıtacak keyfi veren bir tatile mi gitmek istiyorsunuz? Sizin için en doğru seçenek Kartepe Kayak Merkezi olacaktır. Ayrıca yol üzerinde bulunan kahvaltı mekanlarını mutlaka denemelisiniz. Keyifli tatiller dileriz. 😊

Eğer daha önce bu kayak merkezine gittiyseniz deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıda yer alan yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Bu sayede ilk kez gidecek olan okurlarımıza siz de rehberlik edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu