Gezi Rehberi

İzmir Alaçatı Çarşı, Alaçatı Çarşı Nerede?

İzmir Alaçatı Çarşı isminde de anlaşılacağı gibi İzmir’in popüler tatil beldesi olan Alaçatı‘da yer almaktadır. Alaçatı, Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan adeta bir turizm cennetidir. Rüzgar sörfü denince akla gelen Alaçatı su sporu sayesinde bir çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Yaz aylarında adım atacak yer bulamamak cümlesini birebir yaşayabilirsiniz ama Ekim ve Kasım ayları daha sakin geçmektedir.

İzmir’in Tarihi ve Turistik Yerlerini inceleyebilirsiniz.

Alaçatı her bir köşesi ile sizleri kendine hayran bırakacaktır. Çiçekli sokakları ve birbirinden güzel kapısı olan evleriyle sizleri karşılamakta, etrafta çok fazla hediyelik eşya satan dükkan göreceksiniz ama Klasik Ege sokakları güzelliğini de es geçmemek gerekiyor. Kafelerde fiyatlar bir tık fazla ama insanlar bunu kanıksamış durumda.

Sıcak havalarda Alaçatı Çarşısını gezmek her ne kadar yorucu ve zor olsa da Çarşı içerisinde birbirinden güzel ve özel dizayn edilmiş bir çok mekan bulunmaktadır. Çarşının yakın yerlerinde ücretli ve ücretsiz otopark seçeneği bulunmaktadır. Kısacası Alaçatı Çarşı içerisinde tarihi evleri, dar sokakları, güzel mekanları ve yel değirmenleri ile gezilip görülmesi gereken yerlerden biri.

Alaçatı Çarşı’ya gitmek isterseniz haritadaki konumu kullanmanız yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu