Nerede - Nasıl Gidilir

İstanbul Akvaryum Nerede? İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti

İstanbul Akvaryum, muazzam genişliği ve canlı bolluğu ile ziyaretçilerine eşsiz bir görsel şölen sunuyor. Burası dünyanın en büyük temalı akvaryumu olarak biliniyor. Florya’da 100 dönüm içerisinde yer alan İstanbul Akvaryum, tesisleri ve sosyal aktiviteleri ile de ziyaretçilerine eşsiz rekreasyonel aktiviteler sunmaktadır.

Bu içeriğimizde İstanbul Akvaryum hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Müze Kart Nasıl Alınır? Hakkında bilgiler yer almaktadır.

İstanbul Akvaryum Hakkında Bilgi

istanbul-akvaryum
İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum Avrupa yakasında, Bakırköy ilçesinin Florya mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Eşsiz bir eğlence kompleksi olan İstanbul Akvaryum, coğrafi rota dikkate alınarak tasarlanmış ve 17 farklı temayı bünyesinde barındırmaktadır.

Karadeniz’den Pasifik Okyanusu’na uzanan 17 farklı tema ve 1 yağmur ormanından oluşan bir seyir ile İstanbul Akvaryum, alanında eşsiz bir mekandır.

İstanbul Akvaryum alanları teması altında, bölgenin kültürel, coğrafi, tarihi ve mimari özellikleri, birbiriyle uyumlu dekoratif öğeler, interaktif oyunlar, filmler ve canlı grafikler içeren ajans, bölge hakkında detaylı bilgi veriyor. Ses ve ışık sistemleri de tema olarak yer almaktadır.

İstanbul Akvaryumda Yer Alan Temalar

 1. Karadeniz
 2. İstanbul Boğazı
 3. Çanakkale Boğazı
 4. Ege
 5. Süveyş Kanalı
 6. Kızıldeniz
 7. Küresel Isınma
 8. Akdeniz
 9. Cebelitarık Boğazı
 10. Doğu Atlantik (batık gemi)
 11. Orta Atlantik
 12. Batı Atlantik
 13. Panama Kanalı
 14. Nautilus (denizaltı)
 15. Yağmur ormanı

İstanbul Akvaryum Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul Akvaryum, Bakırköy ilçesi Florya mevkiinde yer almaktadır. Haftanın her günü farklı ulaşım araçları ile ulaşılabilir. 73T numaralı İETT hattı ile her gün gelebilirsiniz. Aynı zamanda Sirkeci-Halkalı banliyö hattının da Florya durağı var.

İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

İstanbul Akvaryum giriş ücreti hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan tabloyu kullanabilirsiniz.

0-2 yaş: Ücretsiz
Yetişkin: 190 TL
İndirimli: 165 TL

 

*İndirimli ücrete dahil olan kriterler şu şekildedir; 2-12 yaş, öğrenci, öğretmen, engelli, gazi, 65 yaş üstü.

İstanbul Akvaryum Özellikleri

istanbul-akvaryum-2
İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryumda dünyanın tüm denizlerinden ve okyanuslarından canlılar bulunmaktadır. Bu canlıların genel özellikleri şu şekildedir:

 • Burada kırmızı karınlı piranalar gruplar halinde dolaşıyor. 2 kilometre ötedeki suda bir damla kanın kokusunu alabilirler.
 • Ana tankta yaşayan limon köpekbalığı buradaki en büyük canlıdır. Ortalama yaşam süresi 25 yıldır. Bu arada limon köpekbalıkları dinlenmez ve uyumaz, çalışmayı bıraktıklarında solungaçları artık çalışamaz ve oksijensiz ölürler.
 • Karadeniz temasında göreceğiniz Rus mersin balığı, dinozorlar zamanından bu yana hayatta kalan birkaç canlıdan biridir. Canlı siyah havyarı ile ünlüdür.
 • Zehirli deniz canlıları olarak bilinen deniz şakayıklarında yaşayabilen palyaço balıklarını da görebilirsiniz. Herhangi bir balıkla temas ettiğinde zehirli maddeler açığa çıkaran anemon zehri, palyaço balıklarının derisinden geçemez. Burada gördüğünüz orfozlar cinsiyet değiştirebiliyor.
 • Doğal ortamlarında göreceğiniz Gentoo penguenleri, su altında 7 dakika kalabiliyor.

Ayrıca tehlikeli 2,5 metrelik pitonlar, ünlü köpekbalıkları, vatozlar ve daha birçok deniz ve kara canlısı İstanbul Akvaryumda sizleri bekliyor.

Kapanış

Daha fazla bilgi için İstanbul Akvaryum ziyaret edilerek eşsiz güzelliği görülmelidir. Sıradanlıktan sıkılanlar için bu muhteşem yer size farklılık getirecek. Ailenizle, arkadaşlarınızla, eşinizle veya tek başınıza giderek burayı görmelisiniz.

Eğer daha önce bu harika yere gittiyseniz düşüncelerinizi, deneyimlerinizi ve anılarınızı bizimle paylaşmak için aşağıda yer alan yorum kısmını kullanabilirsiniz. Böylelikle, ilk defa gidecek olan okurlarımıza siz de rehberli edebilirsiniz. Musmutlu, keyifli gezmeler dileriz. 😊

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu