Gezilecek Yerler

Türkiye’de Ailecek Kamp Yapılacak En Güzel 7 Yer

Türkiye’de ailecek kamp yapabileceğiniz güzel yerleri sizler için sıraladık. Kısa süreli olarak tatil yapmak isteyenler genellikle kamp yapmayı tercih ediyorlar. Birçok kişi kamp tatilini doğayla iç içe olmak için seçiyor. Çünkü bazı insanlar için tatil demek doğayı hissetmek demek. Türkiye coğrafi güzellikleriyle bilindiği için burada eğlenceli vakitler geçireceğiniz ve doğa seslerini duyabileceğiniz yerler bulabilirsiniz.

İçinize sinen bölgeyi seçtikten sonra rahatlıkla kamp çadırınızı kurarak tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Kamp tatiline çıkmadan önce gidebileceğiniz yerler konusunda araştırma yapmanız doğru bir hareket olacaktır.

Türkiye’de Ailecek Kamp Yapılacak En Güzel 7 Yer

  • Yedigöller Milli Parkı
  • Ölüdeniz Kelebekler Vadisi
  • Marmaris Muğla İnbükü
  • Isparta Yazılı Kanyon
  • Akyaka Gökova
  • Antalya Köprülü Kanyon
  • Kırklareli İğneada

Kamp tatili yapmak için gidebileceğiniz birçok doğa harikası yer vardır. Bunların arasından en uygun bölgeyi seçmek sizin tercihinize kalmıştır. Seçtiğiniz alana gittiğiniz zaman çadırınızı kuracağınız yerin düz bir zemin olmasına dikkat etmelisiniz. Festival çadırı haricinde bütçenize uygun olan herhangi bir çadırı alabilirsiniz.

Eğer kamp tatilinizi yazın yapacaksanız yanınıza 10 derecelik uyku tulumu alabilirsiniz. Verilen bu bilgiler kamp tatilinizin mutlu ve huzurlu geçmesi için önemlidir. Türkiye’de kamp yapılacak olağanüstü yerler vardır. Kamp tatiline çıkmadan önce bu yerlerden haberdar olmanız gerekiyor. Türkiye’nin kamp yapılacak en güzel yerleri şuralardır:

Yedigöller Milli Parkı

Kamp alanları içinde ilk sırada Yedigöller Milli Parkı gelmektedir. Kendine özgü coğrafyasıyla bahar ve yaz aylarında kamp yapmaya en elverişli yerlerden birisidir. Kamp tatili yapacağınız alanda elektrik maalesef ki yok, ancak dikkatli olmanız kaydıyla ateş yakabiliyorsunuz. Daha önce hiç kamp yapmayanların tercih edeceği ilk yer olmayı sonuna kadar hak ediyor.

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi

Son dönemlerde birçok vatandaşın gezip görmek için geldiği bu meşhur vadide kamp yerine ulaşmak oldukça zordur. Fakat kamp yerine ulaştığınız zaman manzara karşısında oturacak ve tabiatın tadını çıkaracaksınız. Kelebekler Vadisinin kamp bölgesinde dalış eğitimleri bile veriliyor. Günün belirli saatleri içinde tuvalet, duş ve elektrik hizmetleri de veriliyor. Bilmeniz gereken en önemli konu, bu vadide kamp yapmak için cüzi miktarlarda para ödemeniz gerekecektir

kelebekler-vadisi

Marmaris Muğla İnbükü

İnbükü ormanında kamp yapabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Camping tesisinin yerine doğanın içinde kamp yapmak istiyorsanız orman kampını gözden geçirmenizde fayda olacaktır. Ayrıca kamp yapmanın dışında bu bölgede insanlar karavanlarında da tatil yapabilirler. Bölgede bulunan Çubucak orman kampı yılın son gününe kadar hizmet vermektedir.

Isparta Yazılı Kanyon

Yazılı kanyon Isparta’nın il sınırları içerisinde yer almaktadır. Yazılı kanyonda kamp yapmak diğer bölgelere göre daha rahattır. Çünkü bu kamp bölgesinde ufak çaplı işletmeler ve balık çiftlikleri bulunuyor. Yazılı kanyonda gezintiler yapabilir ve tarihi yazıtları görebilirsiniz.

Akyaka Gökova

Akyaka Gökova’da ister çam ağaçlarının isterseniz de Azmak Nehrinin yanına çadırınızı kurabilirsiniz. Gökova orman kampı denize çok yakındır ve içinde 8 tane koy barındırır. Bu bölge Muğla’nın Gökova beldesinde yer almaktadır. Diğer kamp alanlarına oranla bu bölge daha avantajlıdır. Çünkü elektrik, su, yemek ve market hizmetleri bulunmaktadır.

akyaka-mugla

Antalya Köprülü Kanyon

Kamp alanları arasında koruma altına alınmış olan Köprülü Kanyon içinde dünyanın en zengin bitkisini barındırmaktadır. Antalya sınırları içinde bulunan kanyonda ister çadırla ister karavanla tatil yapabilirsiniz.

Kırklareli İğneada

İğneada ülkemizin eşsiz güzelliklerine sahip bir bölgedir. Bu eşsiz bölgede İğneada Longozu’yla doğa sporları yapabilir ve harika bir kamp tatili geçirebilirsiniz. Gittiğiniz zaman küçük bir keşif yaptıktan sonra içinize sinen kamp bölgesine çadırınızı kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu