Nerede - Nasıl Gidilir

Danamandıra Tabiat Parkı Nerede? Giriş Ücreti Nedir?

Danamandıra Tabiat Parkı, İstanbul’un Silivri ilçesinde yer almaktadır. 2006 yılında Danamandıra Tabiat Parkını koruma amaçlı doğal sit alanı ilan edilmiştir. Danamandıra Köyü’nün güneybatısında güneybatısında bulunmaktadır.

Muhteşem bir doğaya sahip olan Danamandıra Tabiat Parkı, içerisinde gölet, sazlık, nilüfer çiçekleri ve göçmen kuşları barındırmaktadır. Ayrıca balık tutmak içinde içerisinde geniş bir iskele bulunmaktadır. Göletin içerisinde kızılkanat ve kefal balıklarına rastlamak oldukça mümkün dilerseniz yanınızda oltanızı getirip balık tutabilir, ayrıca burada piknik ve mangal yapabileceğiniz alanlara da mevcuttur.

Danamandıra Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Danamandıra Tabiat Parkı, İstanbul’da yer almakta olup Silivri ilçesinde bulunmaktadır. Silivri – Ali Paşa yolu üzerinden gelmek isterseniz Fenerli-Sinekli- Danamandıra güzergahını takip etmeniz yeterlidir. Direkt ulaşım için sizinle aşağıda paylaşmış olduğumuz harita üzerinden de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Danamandıra Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Danamandıra Tabiat Parkının giriş ücreti 15 TL olup, park içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesis, büfe ve tuvaletler bulunmaktadır.

Danamandıra Tabiat Parkı Yorumu

Danamandıra Tabiat Parkı hakkındaki ziyaretçi yorumunu okuyabilirsiniz.

Geniş bir alana yayılmış bir park. Piknik masaları mevcut. Sonbaharda ve kışın sakin oluyor. Bir adet büyük, bir adet küçük gölet var. Kamp yapmak yasak. Yürüyüş yolları mevcut. Gördüğüm tek sıkıntı başıboş köpeklerin fazla oluşuydu ve hepsi kocaman köpekler. Bu konuda bir adım atılmalı diye düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu