Gezi Rehberi

Çıralı Yanartaş Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Çıralı Yanartaş, Antalya’nın Kemer ilçesinin Çıralı köyü yakınlarında bulunmaktadır. Çıralı’da bulunan Yanartaş giriş ücreti kişi başı 20 TL olup müze kartı geçersizdir. Çıralı merkez ile Yanartaş’ın arasında yaklaşık olarak 5 km bir mesafe bulunmaktadır. Çıralı Yanartaş kamp alanı bulunmamaktadır ve ayrıca buraya kamp kurmak yasaktık, dilerseniz Çıralı’da bulunan kamp alanlarını inceleyebilirsiniz.

Çıralı Yanartaş’a gitmek için Antalya otogardan Kumluca’ya giden otobüslere binip Çıralı Yanartaş kavşağında inmeniz daha sonra da Çıralı kavşağından Çıralı merkeze giden minibüslere binmeniz yeterlidir. Akşam üzeri veya akşam saatlerinde ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Yanartaş’a çıkmadan önce mutlaka marketten içeceğinizi ve yiyeceğinizi yanınızda bulundurun.

Çıralı Yanartaş Milli Parkı yol tarifini haritalı bir şekilde aşağıya bırakıyorum;

Çıralı Yanartaş Hakkında Kısa Bilgi

Beydağları Milli Parkı sınırları içerisi yer alan ve burayı özel kılan özelliği yüzyıllardır sönmeyen bir ateşe sahip olmasıdır. Yanartaş’ın diğer bir adı ise Chimera’dır. “Sonsuz Ateş” olarak bilinen Yanartaş deniz seviyesinden yaklaşık 200 metreden fazla bir yüksekliğe sahiptir.

yanartas-nerede
Yanartaş

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu