Gezi Rehberi

Çıralı Kamp Alanları, En İyi Kamp Alanları

Çıralı kamp alanları Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Çıralı mevkiinde bulunmaktadır. Çıralı çadır kamp alanları hakkında sizlere en çok ziyaret edilen Antalya Çıralı kamp alanlarını listeleyeceğiz. Çıralı kamp alanları fiyatlarını incelemek isterseniz sizlere yazmış olduğumuz kamp yerlerini arayıp fiyat bilgilendirmesi almanızı tavsiye ederiz. Antalya Çıralı ve Adrasan bölgesi kamp alanlarının birbirine uzaklığı ortalama 27 km’dir. Antalya camping bölgesi olarak Çıralı, Olimpos ve Adrasan’da bir çok yer bulabilirsiniz.

bellerofon-caravan-camping
Bellerofon Caravan Camping

İlk kez çadır kurup bu deneyimi yaşamak isteyenler Bellerofon Caravan Camping’i tercih edebilir. Doğası içerisinde bulunan ağaçları ile yemyeşil bir ortama sahip olan bu kamp yerinde herkesin kullanımına açık olan bulaşık yerleri ve buz dolapları mevcuttur. Ortak bir mutfak alanı bulunmayan bu kamp yerinde dilerseniz siz kendi tüpünüzü ve ocağınızı götürebilirsiniz.

İçerisinde duş kabinleri, lavaboları bulunan Bellerofon Caravan Camping’de temizlik ve hijyen konusunda çok titiz davranmaktadırlar. Çok büyük bir kamp alanına sahip değil ama burada konaklayanlar bir birine saygılı ve ortama bozacak kişilerin bulunmamasına özen gösteriliyor.

  • Çıralı Chimera Camping & Bungalow

cirali-chimera-camping- bungalow
Çıralı Chimera Camping & Bungalow

Kamp yapmadan önce birçok yerin yorumuna bakıyorum, mekanlara gittiğimde de gezmeden karar vermiyorum. O nedenle umarım bu yorum okuyacaklar için yararlı olur. Öncelikle kamp denize çok yakın, haritadan zaten bakmışsınızdır. İkinci olarak çok yakınında market var. Çıralı’da restoran-kafe vs gibi mekanların olduğu bölgeye de yürüme mesafesinde, aracınızı almanıza hiç gerek yok.

Olimpos’a gitmek isterseniz de sahilden veya içerden ulaşabilirsiniz 1,5km kadar. Kampta mangal yeri, ortak bulaşık yıkama yeri, 4 adet wc, 4 adet duş mevcut. Otopark mevcut. Ağaç altı gölgelik yerler mevcut, çadırınızı bu alana kurabilirsiniz. Ayrıca çadırı olmayanlar için hazır çadırlarda bulunuyor. Wifi, çadır yanlarında priz imkanları da var. Çadır içine elektrik isterseniz uzatma kablosu götürmenizde fayda var. Güvenlik konusunda da çok iyi, içeriye yabancı girmiyor. Esra Hanım’a teşekkürler. Kampçılara iyi tatiller.

  • Çıralı Sahil Pansiyon & Camping

cirali-sahil-pansiyon-camping
Çıralı Sahil Pansiyon & Camping

İki küçük çocuğu olan bir aile olarak çok rahat ettik. Sahile en yakın kamp alanı. 8 gece kaldık. Küçük bir yoldan karşıdan karşıya geçiyorsunuz ve kumsal başlıyor. Ayrıca Çıralı sahilini çok beğendik. Kamp alanının avantajları gölgelik alanlara çadır kurabiliyorsunuz. Bu da günün her saatinde gölgede oturup dinlenip çay içebilmek anlamına geliyor. Her çadıra masa ve sandalye getiriyorlar.

Çadırların önünde aydınlatma olarak ampuller var ve oldukça aydınlık oluyor. Uzatma kablo getirirseniz çadırların içine kadar elektrik çekebiliyorsunuz. Ortak kullanım için 5-6 civarı büyük buzdolabı var. Mutfak var ve iki tane üçlü Ocak koymuşlar. Tüpler bittikçe değiştiriyorlar. Tesisi temiz buldum. 7-8 tane tuvalet ve duş imkanı var. (1 tane Alaturka tuvalet olması da ayrıca güzel). Kamp alanı karşısında market var. En yakın büyük market zincirleri yaklaşık 25 dk uzaklıkta.

Ayrıca antik kent Olympos Antik Kent arabayla 25 dk sahilden yürüyerek 1,4 km uzaklıkta. Olympos ve Çıralı aynı sahilde. Biz yürüyerek gitmeyi tercih ettik yaklaşık 10 dk kadar sürdü. Burayı gezmek için müze kartı gerekli. Umarım bu bilgiler işinize yaramıştır. Kurumun müdürü Kerim Bey’e, Hasan abi ve tüm çalışanlara teşekkür ederim. En yakın zamanda tekrar görüşmek üzere.

  • Çıralı Camping

cirali-camping
Çıralı Camping

İşletme gerçekten çok temiz işletme sahibi aile her konuda çok ilgili ve yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Tuvaletler ve duş yerlerini her zaman temiz bulabiliyorsunuz. Kamp içerisindeki diğer ihtiyaçlarınız için mangal tabak vs gönül rahatlığıyla isteyebilirsiniz. Buzdolabı ve elektrik panosu her 3 metrede bir var. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  • Çıralı Friends Pansiyon ve Kamp Alanı

Çıralı Friends Pansiyon ve Kamp Alanı
Çıralı Friends Pansiyon ve Kamp Alanı

Çıralı’da denize yakın bir yerde kamp yapmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Sessiz sakin bir kamp yeri olan Çıralı Friends pansiyon ve kamp alanında portakal ağaçlarının altına çadırınızı kurabilirsiniz. Sabahın erken saatlerini değerlendirmek isterseniz sizi muhteşem manzarası ve sakin denizi ile Çıralı sahili karşılayacaktır. Dilerseniz sahile giderken bisikletinizi kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu