Gezi Rehberi

Çeşme Kleopatra Koyu Nerede? Nasıl Gidilir?

Çeşme Kleopatra Koyu, İzmir’in Çeşme ilçesinde yer alan ve ismini çokça duyuran ünlü bir koydur. İsminden de anlaşılacağı gibi Kleopatra Koyunun ismi rivayete göre Mısırın Kraliçesi olan Kleopatra’nın burada yüzdüğü ve ismini buradan aldığı söylenmektedir. Halk arasında “Güvercinlik Koyu” olarak da bilinen Kleopatra Koyu muhteşem manzarası ve sessizliği ile sizi kendine hayran bırakacaktır. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen eşsiz bir koydur.

Florya Güneş Plajını inceleyebilirsiniz.

Kleopatra Koyu Nerede?

Kleopatra Koyu, İzmir’in Çeşme ilçesine yaklaşık olarak 12 km uzaklıkta yer almaktadır. İzmir’in saklı cenneti olarak da anılan Kleopatra Koyuna ulaşım oldukça kolaydır.

Kleopatra Koyuna Nasıl Gidilir?

Kleopatra Koyuna ulaşmak için aşağıdaki haritayı kullanabilirsiniz.

Kleopatra Koyu Kamp Alanı

kleopatra-koyu-nerede
Kleopatra Koyu

Kleopatra Koyu kamp alanı ücretsiz bir şekilde kullanıma açıktır. Denize sıfır olması kamp yapmayı tercih eden kişiler için oldukça cezbedici bir özelliktir. Karavan kampı için pek uygun değildir. Kleopatra Koyunda herhangi bir restoran, bar, kafe ve market gibi yerler mevcut değildir, bu yüzden Kleopatra Koyuna giderken mutlaka yanınıza içecek ve yiyecek almayı unutmayınız. Ulaşımı oldukça kolay olan Kleopatra Koyunun içerisinde ücretsiz olarak bir otopark bulunmaktadır. Sessiz sakin bir ortama sahip olan bu koyda tuvalet, duş gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kleopatra Koyu Hakkında Bilgi

Kleopatra Koyu denizin rengi ile kendine hayran bırakan bir koy olma özelliğini taşır. Doğanın keyfini çıkarmak için uygun bir yer olan Kleopatra Koyunun denizi sığdır, yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için uygundur. Çeşme’de nerelere gidilir diye soracak olursanız Kleopatra Koyuna uğramayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu