Gezi Rehberi

Porto Ceneviz Koyu Nerede? Nasıl Gidilir? Kamp Alanı Var Mı?

Ceneviz Koyu veya Porto Ceneviz koyu, Adrasan Olimpos arasında yer almaktadır. Karayolu ulaşımın olmaması nedeni ile gayet temiz durumdadır. 1. dereceden sit alanı olduğu için koruma altında bulunmaktadır.
 

Ceneviz Koyuna Nasıl Giderim?

Ceneviz koyuna gitmek için Adrasan’dan kalkan tekne turları veya kano ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Adrasan’da yer alan tekne turlarına katılmanız yeterli olacaktır.
 

Porto Ceneviz Koyu Nerede?

Porto Ceneviz Koyu Antalya’nın Adrasan ilçesinde bağlıdır.
cenevizkoyu-tekneturu

Ceneviz Koyunda Kamp Yapılabilir mi?

Ceneviz Koyunda kamp yasağı yoktur, kamp yapabilirsiniz. Yiyecek içeceğinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız. Doğal kamp alanları bulunmaktadır. Ceneviz Koyunda herhangi bir konaklama işletmesi veya otel bulunmamaktadır.
 

Ceneviz Koyu Denizi Nasıl?

Porto Ceneviz eşsiz bir koydur. Denizi hafif taşlı, kumlu bir deniz tabanına sahiptir. Tekne Turu ile ulaşım olduğu için muhteşem manzaralara hazır olun. Türkiye’de nadir bulunan saklı güzelliklerden birisidir. Bu kadar berrak ve temiz bir deniz suyunu bulmak kolay değildir.
 

Ceneviz Koyu Tekne Turu

Karayolu ulaşımı bulunmayan Ceneviz Koyuna sadece Tekne Turu ile gidebilirsiniz. Tekne Turları Adrasan Koyundan kalkmaktadır. Doğa ve tabiat aşkı bulunan herkesin Ceneviz Koyu tekne turuna katılmasını öneririz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu