Nerede - Nasıl Gidilir

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulunan ünlü kamp alanlarından biri olan Bozdağ Gölcük Kamp Alanı, doğa harikalarını içinde barındırarak özellikle kış kampı tutkunları için ideal kamplardan biridir.

Açık ormanda kamp yapmayı seven herkesin tercihi olan bu alanda bol oksijenli kamp yapmak ayağınıza geliyor.

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı, özellikle kış aylarında şehrin kalabalığından ve kirli havasından kaçmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken kamp alanlarından biri.

Bol oksijenli ve sakin bir kamp yapmayı seviyorsanız, kış aylarının en etkili ve kaynaşan kamp alanlarından biri olan Gölcük Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin En İyi Kamp Alanlarını inceleyebilirsiniz…

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı Hakkında Bilgi

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı, Ege bölgesinin en yüksek üçüncü noktasıdır. Kış aylarında kamp yapmak isteyenlerin en çok rağbet ettiği bölgelerden biri olan kampın bulunduğu dağın antik çağlardan günümüze kadar gelmiş olması, ziyaretçilerine eşsiz bir doğa ve harika kamp imkanları sunuyor.

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı bölgesinde kamp alanlarının yanı sıra bir de kayak merkezi bulunuyor. Sadece kamp değil, kayak yapmanın da keyfini çıkarabilirsiniz. Kamp yapmak istemeyenler de kayak merkezinde kayak keyfi yapabilirler.

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı Etrafında Gezilecek Yerler

golcuk-golu-kamp-alani
Gölcük Gölü Kamp Alanı

Bozdağ ilçesi turizm açısından konuklarına çok fazla seçenek sunmuyor ancak turizm açısından oldukça zengin bir kültüre sahip olan Ödemiş için aynı şeyi söylemek yanlış olur. Bu nedenle Ödemiş’te öne çıkan gezilecek yerleri aşağıda listeledik.

 1. Bedia Akartürk Müzesi
 2. Ödemiş Pazarı
 3. Kadın El Sanatları Pazarı
 4. Tarihi Ödemiş Arasta Çarşısı
 5. Ödemiş Ulu Camii
 6. Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi
 7. Ödemiş Müzesi
 8. Ödemiş 125. Yıl Kültür Parkı
 9. İlk Kurşun Anıtı
 10. Birgi
 11. Gölcük
 12. Bozdağ Kayak Merkezi
 13. Hayalet Köy Lübbey

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı Konaklama

Bozdağ ilçesinde konaklama genellikle kamp içindeki çadırlarda sağlanmaktadır. Ancak Ödemiş’te birçok pansiyon ve otel bulunmaktadır. Ayrıca bir kayak merkezi olduğu için kayak merkezinin yakınında çeşitli tarzlarda otel ve pansiyonlar bulabilirsiniz.

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı Nerede?

Bozdağ Gölcük Kamp Alanı; İzmir ilinin Ödemiş ilçesinde bulunmaktadır. Gölcük mahallesine bağlı sınırlar içerisinde yer almaktadır.

Bozdağ Gölcük Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Uçakla gitmeyi tercih ederseniz Bozdağ Gölcük Kamp Alanına en yakın havalimanı 115 km uzaklıktaki Adnan Menderes Havalimanı’dır. Şehir dışından hava yolu ile gelen ziyaretçilerin öncelikle bu havalimanına inip araçlarını oradan almaları gerekmektedir.

Daha sonra Bozdağ’ın Ödemiş ilçesine ve oradan da kamp alanına gidebilirsiniz. Havalimanından İzmir şehir merkezine servislere binebilirsiniz. Daha sonra İzmir merkezden Ödemiş ilçesine giden otobüse binebilirsiniz.

Son olarak Ödemiş’e vardığınızda sizi Bozdağ ilçesine götüren bir minibüs ile karayolu ulaşımına binebilirsiniz.

Havalimanından araç kiralayarak Gölcük Kamp Alanına ulaşmak isteyenlerin Turgutlu istikametine yönelmeleri ve bu yönde en az 110 km devam etmeleri gerekiyor. Ödemiş Bozdağ kamp alanına karayolu ile ulaşım için bir diğer alternatif ise Birgi güzergahıdır.

Kapanış

Kamp amaçlı bu bölgeye geldiğinizde doğal güzelliklerini ve tarihi ören yerlerini gezmeyi unutmayınız. Sizin için unutulmaz anlar yaşatacak olan bu kamp alanı sayesinde ruhunuzu arındırabilirsiniz.

İzmir bölgesinin oldukça popüler olan Bozdağ Gölcük Kamp Alanı sizlere doğayla iç içe huzurlu vakitler vaat ediyor.

Eğer siz de daha önce bu güzelim kamp bölgesine gidip çadır kurduysanız yaşadığınız deneyimleri aşağıda yer alan yorum bölümüne yazabilirsiniz. Böylece, ilk defa gidecek olan okuyucularımız için seyahatlerini aydınlatabilir, gezi rotalarına eklemelerini sağlayabiliriz. Şimdiden keyifli ve eğlenceli tatiller dilerim 😊

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu