Gezi Rehberi

Bodrum’un En Güzel Koyları ve Plajları

Ege bölgesinde yer alan ve popüler bir turizm merkezi olan Bodrum’da yer alan en güzel koyları ve plajları sizler için sıraladık. Bodrum’un sahil şeridinde yer alan koyları keşfetmeye hazır olun.

kargicak-koyu
Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu, Türkiye’nin Antalya ilinin Manavgat ilçesinde yer alan bir koyudur. Koy, mavi bayrak ödüllü bir plajı, taze deniz ürünleri restoranları ve lüks yatlar için marina hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, Kargıcak Koyu‘nun çevresinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve ATV turları düzenlenmektedir.

Kargıcak Koyunun denizi oldukça temiz ve mavinin bir çok tonuna rastlayabilirsiniz. Ayrıca Kargıcak Koyunun herhangi bir giriş ücreti bulunamamaktadır, dilerseniz şezlong-şemsiye kiralayabilirsiniz.

 

  • Cennet Koyu

cennet-koyu
Cennet Koyu

Cennet Koyu, Türkiye’nin Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer alan bir koyudur. Koy, mavi bayrak ödüllü bir plajı, taze deniz ürünleri restoranları ve lüks yatlar için marina hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, Cennet Koyu‘nun çevresinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve ATV turları düzenlenmektedir. Göltürkbükü, Bodrum’un lüks tatil bölgesi olarak bilinir ve koy özellikle yaz aylarında popüler bir tatil yeri olup birçok zengin ve ünlü kişinin ziyaret ettiği bir yerdir.

 

  • Küdür Plajı

kudur-plaji
Küdür Plajı

Bodrum Küdür Plajı, Bodrum Yalıkavakta bulunan bir halk plajıdır. Türkiye’nin batı sahilinde yer alan Bodrum, popüler bir tatil bölgesidir ve çok sayıda güzel plajları vardır. Küdür Plajı, Bodrum Körfezi’nin mavinin tonlarının olduğu güzel bir plajdır.

Plajda güneşlenme, yüzme, dalış, su sporları gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Plajda ayrıca restoranlar, kafeler ve mağazalar da mevcut. Plajın yanı sıra, Bodrum merkezinde ve çevresinde birçok tarihi ve kültürel yerleri, eğlence mekanlarını ve alışveriş fırsatlarını keşfedebilirsiniz.

 

  • Akyarlar Karaincir Koyu

karaincir-koyu
Karaincir Koyu

Akyarlar Karaincir koyunun denizi tertemiz ve dalgası çok az diyebiliriz. Bodrum’un Akyarlar bölgesinde bulunan Karaincir Koyu çocuklu aileler için ideal bir yerdir. Halk plajı kısmının girişi ücretsiz eğer yanında bulunan plajları kullanmak isterseniz ücret ödemelisiniz. Arabanız ile sahilin sonuna kadar girebilirsiniz, koyda soyunma kabini ve şemsiye bulunmaktadır.

 

  • Ortakent Yahşi Plajı

yahsi-plaji-bodrum
Bodrum Yahşi Plajı

Ortakent Yahşi Plajı, Türkiye’nin Bodrum ilçesinde bulunan bir kumlu plajdır. Plaj, güzel denizi, mavinin tonlarının buluştuğu görüntüsü ve ağaç dolu ormanı ile ünlüdür. Plaj aynı zamanda tatilciler için açık havuzlar, barlar, restoranlar ve aktivite seçenekleri sunmaktadır.

Mavinin tonlarının buluştuğu güzel bir denize sahiptir. Deniz, turkuaz renkli ve berrak suya sahiptir ve tatilcilerin rahat ve keyifle yüzebileceği bir ortam sunar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu