Nerede - Nasıl Gidilir

Bodrum Akvaryum Koyu Nerede? Nasıl Gidilir?

Aldığım duyumlara göre bu yıl yaz tatili için ıssız, sessiz ve sakin bir koy arıyormuşsunuz. Kimseler keşfetmemiş olsun, temiz ve denizi sığ olsun istiyormuşsunuz. Öğrendikten sonra sizi Bodrum’a götürmeye karar verdik. Bodrum Akvaryum Koyu nerede, nasıl gidilir gibi soruları yanıtlayacağız. Öte yandan, giriş ücretiyle ilgili bilgiler de vereceğiz ki vardığınızda sürprizlerle karşılaşmayın.

Topkapı Sarayı Gezi Rehberini inceleyebilirsiniz…

Bodrum Akvaryum Koyu Nerede?

Bu yaz kendinizi Ege’nin muhteşem sularına teslim etmeye hazır mısınız? Sakinlik, dinginlik, deniz, kum ve güneş. Belki yanına içeceğini de alıp güneşlenirsin, nasıl fikir?

Bodrum Akvaryum Koyu, Gümbet ile Bitez’in tam ortasında kalıyor. Bu bölgenin diğer adı da Adaboğazı olarak biliniyor.

Buraya akvaryum denilmesinin sebebi, denizinin muhteşem temizliği ve mavinin her tonunu görebileceğiniz bir güzelliğinin olmasından kaynaklanıyor. Denizin suyu öylesine temiz ki, yüzen minik balıkları kolayca görebiliyorsunuz.

Bodrum Akvaryum Koyu neden hala bu kadar temiz? Neden bugüne kadar diğer denizler gibi kirletemedik? Çünkü, yakınlarda tesis yok. Dolayısıyla ticari faaliyetler yürütülmeyen bu bölgeyi henüz kirletmeyi başaramadık, belki yakın zamanda (!)

Bodrum Akvaryum Koyu Özellikleri

bodrum-akvaryum-koyu-nerede
Bodrum Akvaryum Koyu

Bodrum Akvaryum Koyu’nun özelliklerinden yukarıda biraz bahsetmiştim ama sayfalarca yazsam, yine de tam anlatamam. Zaten buraya neden akvaryum denildiğini tam olarak anladığımızda sırlar çözülmüş oluyor. Zengin balık çeşitliliği, her gece demir atarak bekleyen yatlar, tertemiz havası… Kendinizi akvaryumun karşısında gibi hissediyorsunuz.

Bu koya balık avı için de gelenler oluyorlar. Özellikle ahtapot ve kalamar avcılarının uğrak yeri olan Akvaryum Koyu, balık severler için de harika bir tercih oluyor.

Eğer bu yaz tatili için Bodrum’u düşünüyorsanız, fazla düşünmenize gerek yok. Siz hiç akvaryumda yüzdünüz mü? Peki bu muhteşem yere nasıl gidilir? Şimdi size onu da anlatıyorum.

Dipnot: Bodrum Akvaryum Koyu girişi ücretsizdir.

Bodrum Akvaryum Koyu Nasıl Gidilir?

2 ulaşım yöntemi var: Bitez Marina’dan yürüyerek ve tekne ile ulaşım

  • Bitez Marina’dan Yürüyerek Ulaşım

Bodrum Akvaryum Koyu’na, Bitez Marina’dan yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Sakın ola plaja gidiyorum deyip yola terlikle çıkmayın. Çünkü; yolun sadece küçük bir kısmı düzgün, büyük bir bölümü ise patikadan ve zorlu araziden oluşuyor. Terlikle yola çıkarsanız yürüdüğünüz yol size işkence gibi gelebilir. Bir de o yolun dönüşü var!

Bodrum Akvaryum Koyu’na Bitez Marina’dan yürürken toplamda 3 tane koy geçiyorsunuz. Buna rağmen kaybolma riskiniz yok. Çünkü, yol boyunca taşların üzerine kırmızı ve beyaz renkte çizgiler çizmişler. Bu çizgileri takip ederek kolayca yolunuzu bulabiliyorsunuz.

  • Bitez Marina’dan Tekne ile Ulaşım

Aslında Bitez Marina’dan yazmış olsak da başka yerden de gelebilirsiniz. Eğer bir tekne sahibiyseniz veya tur teknesi ile tatil organize ettiyseniz rahat ve zahmetsiz bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Tekne ile ziyaret edenler genellikle geceyi koyda geçiriyorlar. Hatta gece vakti çok sayıda teknenin orada demir attığını görmeniz mümkün.

Kapanış

Eğer bu bölgede ulaşım hizmeti veren bir tekneniz varsa bizi bilgilendirin ve iletişim bilgilerinizi buraya ekleyelim. Bu sayede sayfamızın ziyaretçileri koyu ziyaret etmek istediklerinde konforlu bir seyahat imkanlarının bulunduklarını bilsinler. Aynı zamanda balık tutmak üzerine bir organizasyonunuz da olabilir. Bu durumda da bizleri bilgilendirmenizi rica ederiz.

Sonuç olarak, cennetin bir yansıması olan Akvaryum Koyu’na dair her detayı öğrenmiş olduk. Sizin de artık aklınızda soru işareti kalmamış olması lazım. Lakin hala merak ettiğiniz ve cevap alamadığınız sorularınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum bölümünden soru sormaktan çekinmeyin. Belki sizin yorumlarınız sayfamıza gelen diğer ziyaretçiler için de oldukça değerli olabilir.

Bodrum Akvaryum Koyu Rehber Yorumu

Araba ile ulaşımı olmadığı için, bakir kalmış. Tekne ile ulaşım en iyisi. Kız arkadaşınız ile gidebilirsiniz. Sapıtan gruh yok. Karadan Giderken 30 dakikaya yakın yürümek gerekiyor.

Koya ulaşmak için 3 adet başka koy geçilmesi gerekiyor. Yolun sonunda su sarnıcını gördüğünüzde tam anlamı ile koya gelmiş sayılıyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu