Nerede - Nasıl Gidilir

Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı Nerede, Nasıl Gidilir? (2023)

Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı, özellikle Türkiye’nin Ege taraflarına seyahat gerçekleştirmek isteyen ve bu bölgeyi ziyarete geldikten sonra mesire alanı arayışında olan kişiler tarafından en sık araştırılan mekanlardan biridir. Aydın bölgesinde mesire ve piknik alanı arayışında olanlar, sık sık internet ortamında “Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı’na nasıl gidilir?“, “Aydın Pınarbaşı piknik alanı nerede?” benzeri araştırmalar yapıyorlar.

Aydın’da ikamet eden bölge sakinlerinin, özellikle yaz aylarında en çok tercih ettiği mesire alanlarından biri Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı‘dır. Bu alan, Aydın’ın Efeler ilçesinde yer alır ve bölge sakinleri tarafından genellikle mesire alanı, çay bahçesi olarak tercih edilir. Tam 32 bin metrekarelik kullanım alanıyla gezi, yürüyüş, çay, piknik gibi etkinlikler için bu alan harika bir seçim olacaktır. Peki, Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı’na nasıl gidilir? Pınarbaşı Mesire Alanı nerede, fiyatlar ne kadar?

Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı Nerede?

Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı, Aydın’ın Efeler ilçesinde yer almaktadır. İnternet ortamında bu alanın açık adresi “Zafer Mahallesi, Efeler/Aydın” olarak paylaşılmıştır. Aşağıdaki bağlantı üzerinden Pınarbaşı Mesire Alanı’na ait harita kaydına görüntüleyebilir, “Haritada görüntüle” seçimiyle bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı’na Nasıl Gidilir?

Aydın Efeler‘de yer alan Pınarbaşı Mesire Alanı’na ulaşabilmek için tercih edebileceğiniz çeşitli ulaşım yöntemleri bulunmaktadır. Eğer aracınız ile bölgeyi ziyaret edecekseniz, yukarıdaki haritayı kullanabilirsiniz. Taksi ile veya diğer toplu taşıma araçlarıyla bu alana ulaşmak istediğiniz zaman, bölgenin şehir merkezine sadece 4-5 Kilometre kadar uzak olması size avantaj sağlayacaktır. Pınarbaşı Mesire Alanı’na otobüs ile gitmek için şu otobüs hatlarını kullanabilirsiniz;

  • 302 ADÜ – Nazilli – Aydın otobüsü,
  • 403 ADÜ – Kuşadası – Aydın otobüsü,
  • 404 ADÜ – Söke – Aydın otobüsü,
  • 504 ADÜ – Çine – Aydın ötobüsü,
  • 7 Kemer Ayko – Aydın otobüsü.

Aydın içinde bu bölgeye erişim sağlayabilmek için kullanabileceğiniz otobüs hatları yukarıdaki gibidir. Bunun dışında, Aydın’a farklı şehirlerden gelecek ve Pınarbaşı Mesire Alanı’nı ziyaret edecek ziyaretçiler için uzaklıklar ortalama olarak şu şekildedir;

  • Muğla’dan Pınarbaşı Mesire Alanı’na; 101 KM ve ortalama 1,5 saat,
  • İzmir’den Pınarbaşı Mesire Alanı’na; 130 KM ve ortalama 1,5 saat,
  • Manisa’dan Pınarbaşı Mesire Alanı’na; 156 KM ve ortalama 2 saat,
  • Isparta’dan Pınarbaşı Mesire Alanı’na; 293 KM ve ortalama 3,5 saat,
  • Afyon’dan Pınarbaşı Mesire Alanı’na; 347 KM ve ortalama 4,5 saat.

Pınarbaşı Mesire Alanı Fiyatları Ne Kadar? (2023)

Pınarbaşı Mesire Alanı fiyatları, 2023 yılında sadece teleferik ücreti alınmakta ve güncel olarak ortalama 15 TL şeklinde bilinmektedir. Bu alanda restoran veya kafe tarzında bir mekan bulunmamaktadır, yemeklerinizi dışarıdan getirme şansınız bulunmaktadır. Bu alanda ateşli mangal yakmak yasaktır, ancak tüplü mangal yakabilirsiniz. Pınarbaşı Mesire Alanı fiyatları konusunda genel olarak alanın ücretsiz kullanılabildiğini belirtmek mümkündür.

Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı Fotoğrafları

Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı Nerede?Aydın Pınarbaşı Mesire Alanı Nerede?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu