Nerede - Nasıl Gidilir

Aqua Fantasy Aquapark Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Dopdolu bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız sizin için en uygun tercihlerden birisi Aqua Fantasy Aquapark olacaktır. Ailenizle, arkadaşlarınızla hatta tek başınıza tüm olanaklarından yararlanırken eğlencenin dibine vuracağınız bu yer İzmir’de yaşayanların mutlaka gitmesi gereken yerlerden biridir.

Aqua Fantasy Aquapark Hakkında Bilgi

Kuşadası’nın hemen yakınında yer alan ve yaz tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen turistlerin yoğun ilgi gösterdiği İzmir Selçuk ilçesinde bulunan bir su parkı olan Aqua Fantasy, ABD’li ünlü NBGS firması tarafından hazırlanıp inşa edilmiştir.

Günlük 5000 kişilik kapasiteye sahiptir. Aquapark Kuşadası merkeze 10 km (araçla yaklaşık 10 dakika) uzaklıkta bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk temalı su parkı olan Aqua Fantasy Aquapark 2000 yılında açıldı ve korsan gemileri, denizaltılar ve bol su aktiviteleri ile büyük bir çocuk havuzu içeriyor.

Kaydıraklar, yönetilen yaklaşımlar, hizmet alanları ve spor aktiviteleri ile aile dostu eşsiz bir tatil fırsatı olan Aquapark’a geldiğinizde harika bir hafta sonu sizi bekliyor. Efes sahilinde, yeşilin serin su ile buluştuğu Aqua Fantasy Aquapark, eşsiz kaydıraklardan kayarak ve sevdiğiniz kişilerle nehir turu yaparak günün tüm stresini üzerinizden atmanızı sağlıyor.

Aqua Fantasy Aquapark Eğlenceli Kaydırakları

aqua-fantasy-aquapark
Aqua Fantasy Aquapark

Aquapark Fantasy’de yer alan 30’dan fazla kaydırak bulunmaktadır. Adrenalin sevenlere, ailelere, çocuklara özel her çeşit kaydırak bulunmaktadır. Bazı kaydıraklara kısıtlamalar getirilmiştir. Bu kural sayesinde can güvenliği ve olası kazalar engellenmektedir.

  • Süper Combo

Dört farklı kaydırağın birleşiminde oluşan bu rengarenk kaydırak adrenalin severlere daha çok hitap etmektedir.

  • Aqua Fantasy Aquapark X-treme kaydırağı

Saniyeler içerinde 80 km kıza ulaşabileceğiniz heyecan, korku, adrenalin dolu bir kaydırak. Çığlık atmadan kaymak neredeyse imkânsız.

  • Crazy Raft

Dört kişi kapasiteli bir botla kayabileceğiniz bu kaydırak, özellikle kalabalık ailece veya arkadaşlarıyla gelenler için uygundur.

  • Proracer

Baş aşağı, yüzüstü bir şekilde yatarak en fazla dört kişinin birbirleriyle yarışabileceği bir kaydırak.

  • Space Bowl

Kapalı bir boru şeklindeki kaydıraktan kayarak daha açık ve geniş bir kaydırağa geliyorsunuz buradan da yavaşlayarak havuza düşüyorsunuz.

  • Boomerango

Bot üzerinde en fazla 2-3 kişi ile birlikte kayabileceğiniz bu yerde çığlık çığlığa kalacaksınız.

Bu kaydırakların dışında kalan bölümleri de anlatıp sizlerin eğlenceyi keşfetmenizi engellemek istemiyoruz. Aşağıdaki tablodan diğer kaydırak bölümlerini inceleyebilirsiniz.

Screamer Batık Sandal Master Blast
Ahtapot Proracer Space Bowl
Korsan Tüneli Korsan Şelalesi Kara Şövalye
Kara Şimşek Anaconda Çocuk Havuzu
Cobra Nilüfer Yolu Viper
Gang Slides Mavi Göl Plaj
Dalga Havuzu Macera Nehri Yetişkin Havuzu

 

Aqua Fantasy Aquapark Giriş Ücreti

aqua-fantasy-aquapark-2
Aqua Fantasy Aquapark

Günlük giriş için Aqua Fantasy Aquapark giriş ücretlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.


Kapı Giriş
Online Alım  
0-3 Yaş Ücretsiz Ücretsiz
4-9 Yaş 275 TL. 265 TL.
10 Yaş ve Üzeri 325TL. 310 TL.

 

Aqua Fantasy Aquapark Ziyaret Saatleri

15 Haziran-16 Eylül tarihleri arasında;

Açılış: 10:00

Kapanış: 18:00

17 Eylül-14 Haziran tarihleri arasında;

Açılış: 10:00

Kapanış: 17:00

Aqua Fantasy Aquapark Nerede, Nasıl Gidilir?

Aqua Fantasy Aquapark, İzmir’in Selçuk ilçesinde yer almaktadır. Kuşadası ve Selçuk otobüsleri İzmir Otogarı’ndan hareket ederek Aquaparka ulaşım sağlıyor, Kuşadası’na 10 km, Selçuk ilçesine 8 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Aqua Fantasy Aquapark Rehber Yorumu

Aquapark için sezon üyeliği yaptırdık dolayısıyla çocuklarım her gün gitmek istiyorlar İzmir sıcağında başka bir şey yapmaları beklenemez zaten☺️ Bizim için yorucu olsa da onlar çok keyifli vakit geçiriyorlar. Bu da bizim çok hoşumuza gidiyor. Otel kısmını göremediğimiz için yorum yapamıyorum.

Eminim orası da çok güzeldir zaten artık oteller Türk müşteriler için değil maalesef. Aquaparkta dondurma bile alamıyoruz onlar için 2 Euro iken bizim için 35 TL. Ama sezon üyeliği bir nimet. Bir tek yüzme havuzu daha büyük olsa çok daha güzel olurdu bar kısmı ile yüzebileceğimiz alan birleşmiş gibi ve çoğunlukla girmek bile istemiyorum.

Kapanış

Aqua Fantasy Aquapark İzmir ve çevresinde yaşayan tüm herkesin gitmesi gereken bir yer. Denizler bir süre sonra insanı sıktığı için adrenalin dolu bir gün yaşamayı her yaştan insan hak etmektedir.

Eğer siz daha önce buraya geldiyseniz deneyimlerinizi, düşüncelerinizi ve anılarınızı bizimle paylaşmak için aşağıda bulunan yorum kısmını kullanabilirsiniz. Böylelikle ilk defa gidecek olan okurlarımıza siz de rehberlik yapabilirsiniz. Bol adrenalin dolu eğlenceli tatiller dileriz. 😊

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu