Nerede - Nasıl Gidilir

Antalya Akvaryum Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Türkiye’nin en popüler turistik yerlerini içerisinde barından Antalya, mükemmel kumsalları, tarihi mekanları ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Antalya aynı zamanda içerisinde dünyanın en büyük akvaryumlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. 2008 yılında yapımına başlanan ve içerisinde 40 farklı temalı akvaryumda 10.000’den fazla deniz canlısını barındıran Antalya Akvaryumu ziyaret eden misafirler su altı dünyasının güzelliğini keşfetmektedir. Antalya Akvaryum 15 Ağustos 2012 yılında ziyarete açılmıştır.

Antalya Akvaryum, dünya çapında ün kazanmıştır. 131 metre uzunluğun olan devasa akvaryum, 3 milyon litreden fazla su içerir ve içerisinde köpek balıkları, vatozlar, dev istiridye ve diğer birçok ilginç deniz canlısını barındırır. Akvaryumun içerisinde camdan yapılmış bir tünel bulunmaktadır ve devasa canlıların yanlarından geçebilirler. Özellikle çocuklar için eğlenceli ve interaktif deneyim sunmaktadır.

Antalya Akvaryum, günün her saatinde birçok farklı etkinlik sunmaktadır. Su altı dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için düzenli olarak sunulan canlı gösteriler ve uzman rehberliği turları bulunmaktadır. Ayrıca Antalya Akvaryum‘un gece ziyaretleri de oldukça popülerdir. Sonuç olarak, Antalya Akvaryum, Türkiye’deki turistik yerler arasında mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Devasa akvaryumun içerisinde, canlı dokunmatik havuzlar, eğitici turlar ve diğer birçok aktivite ile ziyaretçilere unutulmaz bir denizaltı deneyimi sunar.

Aqua Fantasy Aquapark Ulaşım Rehberini inceleyebilirsiniz…

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti 2023

antalya-akvaryum
Antalya Akvaryum

Antalya Akvaryum 2023 yılı giriş ücreti ve fiyat tariflerini inceleyebilirsiniz. Antalya Akvaryumun girişinde müze kart geçerli değildir. 0-2 yaş aralığındaki bebeklerin girişi ücretsizdir.

  • Akvaryum giriş ücreti = 152.90 TL 
  • 12 yaşından küçükler için giriş ücreti = 107.90 TL
  • Akvaryum ve Kar Dünyası giriş ücreti = 224.90 TL
  • 12 yaşından küçükler için giriş ücreti = 170.90 TL
  • Akvaryum ve Face2Face giriş ücreti = 199 TL
  • 12 yaşından küçükler için giriş ücreti = 147.90 TL
  • Akvaryum ve WildPark giriş ücreti = 206.90 TL
  • 12 yaşından küçükler için giriş ücreti = 152.90 TL

Antalya Akvaryum Ziyaret Saatleri

Antalya Akvaryum haftanın her günü ziyarete açıktır. Ziyaret saatlerini inceleyebilirsiniz.

Antalya Akvaryum açılış ve kapanış saati 10:00 – 20:00

Antalya Akvaryum Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya Akvaryum, Antalya şehir merkezinin doğusunda, Konyaaltı Sahili’nde yer almaktadır.

Antalya Akvaryum’un Adresi: Arapsuyu Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı No: 502, 07070 Konyaaltı/Antalya, Türkiye’dir. Akvaryum, şehir merkezine yaklaşık 5 km mesafededir ve toplu taşıma veya taksi ile kolayca ulaşılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu