Nerede - Nasıl Gidilir

Andon Ilıcası Nerede? Nasıl Gidilir?

Ilıcalar ülkemizin dört bir yanında bulunmaktadır. Peki, siz şifalı Andon Ilıcası hakkında daha önce çok şifalı olduğunu duydunuz mu?

İnsanlar yıllarca süren hastalıklarının şifasını son yöntem olarak ılıcalarda aramaktadır. Eğer sizin de henüz şifasını bulamadığınız rahatsızlığınız varsa bu ılıca tam size göre.

Rize’nin muhteşem doğal güzellerini bilmeyeniniz yoktur. Ormanlık alanda çeşitli ağaçların oluşturduğu yeşilin tonları, beraberinde gökyüzünün mavi tonları görsel bir şölen yaşatırken ruhunuzu dinlendirecek.

İçeriğimizde Andon Ilıcası nerede, nasıl gidilir gibi tüm merak edilen soruları cevaplayacağız.

Kız Kulesi Ulaşım Rehberini inceleyebilirsiniz…

Andon Ilıcası Hakkında Bilgi

andon-ilicasi
Andon Ilıcası

Rize şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan ılıca, merkeze bağlı olan İçmeler mahallesinde bulunur. Şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 25 kilometredir.

Temelde Andon Ilıcası iki ayrı içmeden oluşmaktadır. İçmeler etrafında konaklayan bölge halkı oldukça kalabalık nüfusa sahiptir. Kaplıca turizminin yanı sıra geçim kaynağı arıcılıktır. Oluşan balın özellikleri Anzer balıyla benzer özellikler taşımaktadır.

Andon Ilıcası Şifa Dağıtıyor

Yüzyıllardır kullanılan ve şifalı olduğuna inanılan Andon Ilıcası kaynak suyunun şu rahatsızlıklara iyi geldiği biliniyor:

  • Solunum sistemi hastalıkları; astım, kronik bronşit, üst solunum yollarının alerjik hastalıkları.
  • Cilt hastalıkları; egzama, akne, sedef.
  • Kas-iskelet sistemi hastalıkları; eklem hastalıkları, kireçlenme, yumuşak doku romatizmaları, romatizmal hastalıklar, travmalar.
  • Kalp hastalıkları, dolaşım sistemi; kalp yetmezliği, dolaşım bozuklukları, hipertansiyon.
  • Mide, bağırsak hastalıkları; diyabet, obezite, gut, karaciğer yetmezliği.
  • Böbrek ve idrar yolu hastalığı; kronik kistik, kronik böbrek taşları, işlev bozukluğu.

Andon Ilıcası Nerede?

Andon Ilıcası, Rize şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan İçmeler mahallesinde bulunur. Rize şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 25 kilometredir.

Andon Ilıcası’na Nasıl Gidilir?

Andon Ilıcasına toplu taşıma ya da özel aracınızla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşımayla yolculuk yapacak olan kişiler öncesinde Rize şehir merkezine gelerek servisle ulaşım sağlayabilir.

Özel araçla gelecek olan kişiler Rize şehir merkezinden Çeşme Caddesi üzerinden devam ederek ılıca bölgesine ulaşabilirler.

Yolun bazı bölümlerinde heyelan yüzünden oluşan bozukluklar mevcuttur. Bu yüzden yolculuk sırasında dikkatli olmakta fayda var!

Kapanış

Birçok rahatsızlığa şifa olan ılıcalar sayesinde siz de çaresi bulunamamış hastalıklarınıza bir deva bulabilirsiniz. Andon Ilıcası başta Rize ve çevresi olmak üzere ülkemizin dört bir yanında binlerce turisti her sezon kendisine çekmektedir.

Siz de daha önce Andon Ilıcasına gittiyseniz deneyimlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne yazarak anlatabilirsiniz. Böylelikle, ilk defa gidecek olan okurlarımıza daha fazla rehberlik edebiliriz. Gidecek olan değerli okuyucularımıza şimdiden şifa dileriz 😊

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu