Gezi Rehberi

Akyaka Orman Kampı Nerede? Fiyat Listesi

Akyaka Orman Kampı deniz kenarında yer alan muhteşem doğası ile sizleri karşılayan bu eşsiz güzellikteki kamp sizlere kendini hayran bırakacak bir konuma sahip. Akyaka orman kampı Muğla’nın Akyaka ilçesine bağlı bir kamp alanıdır. Tertemiz çevresi ve güvenli bir bölgeye sahip olan bu kamp yerinde bütün olanaklar ziyaretçilere sağlanmış durumdadır.

Akyaka orman kampı içerisinde sadece çadır alanları değil ayrıca taş evler de bulunmaktadır, dilerseniz Akyaka orman kampı taş evlerde konaklama gerçekleştirebilirsiniz.

Çıralı Kamp Alanlarını inceleyebilirsiniz.

2023 Yılı Akyaka Orman Kampı Fiyatları

akyaka-orman-kampi-tas-ev
Akyaka Orman Kampı
  • Orman Kampı Taş Ev Fiyatı; 1400 TL – 1600 TL
  • Küçük Çadır Yeri Fiyatı; 100 TL
  • Küçük Çadır Kişi Başı Konaklama Fiyatı; 20 TL
  • Küçük Çadır Yeri Fiyatı; 300 TL
  • Küçük Çadır Kişi Başı Fiyatı; 60 TL

Güncel fiyatlar ve Akyaka orman kampına rezervasyon yaptırmak için işletme ile görüşebilirsiniz.

Akyaka Orman Kampı Nerede? Nasıl Gidilir?

Akyaka orman kampı Muğla’nın Akyaka ilçesinde yer almaktadır. Ulaşım için aşağıdaki haritayı kullanabilirsiniz.

Akyaka orman kampına özel aracını ile gitmek isterseniz Akyaka’ya ulaşmanız yeterli çünkü hemen Akyaka’nın yanında yer almaktadır. Özel aracınız yok ise Muğla merkezden kalkan Akyaka arabalarına binmeniz yeterlidir. Akyaka orman kampının merkeze uzaklığı yürüyerek 10 dk’dır.

Akyaka Orman Kampı Koyları

akyaka-orman-kampi-koylari
Akyaka Orman Kampı

Akyaka orman kampı koyları; Akvaryum, Albay Koyu ve 72 Merdiven Koyu gibi yerler Akyaka’da denize girilecek en güzel yerler arasında bulunmaktadır. Hemen yanı başındaki kayalıklara koyulan tahta platformlar sayesinde rahatça denize girebilir ve muhteşem denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Akyaka Orman Kampı Yorumları

Akyaka orman kampı hakkında yorum yapmak gerekirse; tuvaletler genelde temiz ayrıca içerisinde engelliler içinde tuvalet bulunmaktadır. Kamp alanındaki sıcak su güneş enerjisi ile sağlandığından dolayı bazen sıcak su sorunu yaşayabiliyorsunuz. 30 gün altındaki konaklamalara elektrik verilmiyor, ortak mutfak yok ve mangal, ateş yakmak yasak.

Günübirlik gelenler için güzel bir yer. Akyaka içinde bulunan Gökova orman kamp yerine giriş araç için 20 tl. Kişi için ücret ödenmiyor. Park yeri az ama zaten çoğu kişi yol kenarında kenarında aracını koyup yürüyerek 200 metre sonra kampa ücretsiz giriş yapıyor. İçerde duş yeri, soyunma kabini ve tuvaletler mevcut. Ayrıca içerde işletmeler var, şezlong ve yiyecek hizmeti veriyorlar.

Şezlong 50 tl, yiyecekler ise yemediğimden sormadım. Benim gibi kendi sandalye ve masamı getirerek gölge yerde oturup denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Denizi hem sıcak hem soğuk, azmak nehrinden soğuk su karışıyor denize. Karşıda sörf yapanları izleyebiliyorsunuz. Hem Muğla’ya yakın olması hem de her türlü imkanın olması sebebiyle özellikle hafta sonları çok tercih edilen bir günübirlik yer. Biz beğendik size de tavsiye ederiz. İyi tatiller….

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu