Gezi Rehberi

Adrasan Sahili, Adrasan Koyu

Bu yazımızda Adrasan Sahili ve Adrasan koyu ile ilgili bilgiler vereceğiz. Antalya’nın Kumluca ilçesinde bağlı olan Adrasan Sahili, Antalya’ya 95 km uzaklığı ile hem sessiz sakin bir tatil hem de doğal güzelliklerle dolu bir kafanızı dinlemek için uygun bir yerdir.

Adrasan Sahili ve koyu gerçekten doğanın bizlere sunduğu muhteşem bir görsel şölen. Dilerseniz günü birlik Adrasan’ı ziyaret edebilir ayrıca Adrasan’dan düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz. Sezonda çok yoğun olduğundan araç trafiği yaşanmakta bu yüzden erken saatlerde ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Adrasan Sahili’ne ulaşım için Antalya Havalimanı’ndan özel araç veya taksi ile ortalama 2 saatlik bir yolculukla Adrasan’a ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Antalya Otogarı’ndan Adrasan’a düzenli olarak sefer yapan otobüsler de mevcuttur. Adrasan’a gelmeden önce, Adrasan’ın doğal güzelliklerini keşfetmek için bir araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Sazak Koyunu İnceleyebilirsiniz.

Adrasan Sahili hakkında rehber yorumunu okuyabilirsiniz; Denizi berrak temiz balıklar var fakat çok soğuk. Belediyenin şezlong ve şemsiyesi var sahilde. Fiyat 20 lira. Tekne turu Suluada ve Koyları gezdiriyor, fiyat 200 lira çocuklardan da ücret alınıyor. (bizim 6yasinda ki çocuktan istediler) Sabah 10’a kadar tekneler ayrılmış oluyor. Akşam 16.30 gibi dönüyorlar.

adrasan
Adrasan

Market var fiyatlar gayet normal. Duş yeri var. Sakin, kalabalık bir yer değil. Antalya otogardan çiçek tur otobüs 65liraya geliyor. Kamping yerleri var. Dolmuş ile buradan Olimposa da gidilebiliyor belli saatleri var gelince sorabilirsiniz. Yiyecek fiyatları gözleme 40 50 arasında. Hamburger 70-100. Mantı 60-70 civarında çok fazla pansiyon ve restoran var.
Su sporları sahilde var. Sahipleri pek ilgili değiller zorla laf alınıyor ağzından ama bu sizi yıldırmasın keyif almaya bakın. Deniz bisikleti kişi başı 100 diğerlerinde kişi başı 150- 200 arasında.

Adrasan Koyu hakkında rehber yorumunu okuyabilirsiniz; Harika bir yer. Denizi çok güzel. Şemsiyeler var ve belediyeye ait. Kendi şemsiyenizi de getirebilirsiniz. Burada park sorunu var. Ceza yemek istemiyorsanız otoparka koyun aracınız. Otopark genellikle 25 TL. Duş alma üst değiştirme imkanı var. Tuvalet var. Sahilde gemiler var. Resmen gemiler den yüzerek alan bulamıyorsunuz. Ama yüzmek için çok çakıldı olmayan güzel doğası ile dikkat çeken bir mekan.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu